Udostępnij ten artykuł.

Karramba pies na narkotyki przechodzi na emeryturę

     Karramba, dziesięcioletnia labradorka, która ma na swoim koncie wykrycie ponad 7 kilogramów kokainy ukrytej w podwójnym metalowym walcu, marihuany w pluszowych zabawkach czy kilograma amfetaminy zamkniętej w wydrążonej książce, przechodzi na zasłużoną emeryturę.  Suka przez całe swoje życie pracowała w warszawskiej Izbie Celnej.

     Do służby trafiła jako kilkumiesięczny szczeniak. Wytypowano ją, gdyż  miała wspaniały węch, nie była strachliwa, szybko uczyła się nowych komend  i była zawsze skora do zabawy. Należy pamiętać, że to właśnie zabawa jest podstawą pracy psów w służbach państwowych. Szukanie nielegalnych substancji traktują właśnie jako zabawę!

     Karramba w wieku szczenięcym została przeszkolona do szukania narkotyków. Opiekun czworonoga mówi, że najczęściej pracowała na warszawskim lotnisku w magazynie pocztowym lub na parkingach pod stołecznymi dyskotekami. Bezbłędnie wskazywała samochody dilerów. W stercie kilkuset paczek pocztowych potrafiła wyłuskać jedną, w której ukryto pluszową zabawkę wypełnioną marihuaną. Celnicy nie zauważyli niczego podejrzanego w tym sprzęcie i już mieli zapakować walec do kartonu, jednak Karramba żywo zainteresowała się nim i natrętnym drapaniem przekonała funkcjonariuszy do dokładniejszego sprawdzenia walca. Po wywierceniu małej dziurki z walca wysypał się biały proszek. Kolejny raz okazało się, że pies nie przegapi nielegalnej zawartości.

Labradorka Karramba na emeryturze Biszkoptowa suczka Karramba ze Służby Celnej

Suczka Karramba

    Od około dwóch lat Karramba współpracuje ze swoją rasową koleżanką. Opiekun wziął pod skrzydła kolejnego psa – brązową labradorkę Locę – która bierze przykład od swojej starszej koleżanki i nabywa nowe umiejętności. Ostatnio Loca wykryła 250 gramów marihuany i olej haszyszowy. To niewątpliwy sukces wychowawczy Karramby! Ostatni dzień w pracy staruszka spędziła, jak zwykle, z Locą. Od kilku dni Karramba odpoczywa w domu swojego opiekuna. W czasie wakacji z pewnością pojedzie na swoje ukochane Mazury. Życzymy jej sto psich lat życia!

Fot. Elżbieta Paściak, Izba Celna w Warszawie

karamba pies na narkotyki,karamba labrador, karamba labrador,Labradorka Karramba na emeryturze, Labradorka Karramba na emeryturze, pies karamba, pies na narkotyki

Tagi artykułu: