Udostępnij ten artykuł.

Kobieta i pies

Coraz częściej w dniu dzisiejszym mamy możliwość spotkania kobiety spacerującej z psem.

Może to być kobieta, która wyszła na spacer z psem, który wspólnie z całą rodziną zamieszkuje w mieszkaniu jak też osoba samotnie żyjąca. Na pytanie, jaki będzie najbardziej odpowiedni pies dla kobiety nie ma w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi, dla każdej z Pań, może to być zupełnie inna rasa zależna w bliskim stopniu od indywidualnych upodobań przyszłej właścicielki psa.

Znane celebrytki gustują np. w psach małych, typowo towarzyskich. Rasy te nie wymagają zbyt dużej ilości miejsca i wielu przypadkach możliwym staje się zabranie swego pupila na wizytę do kosmetyczki czy nawet na plan programu telewizyjnego jak miało to miejsce w przypadku Kory Jackowskiej i jej uroczego bolończyka.

W przypadku wybierania psa, czy to przez kobiety czy mężczyzn, sprawą istotną i podstawową jest fakt, po co ten pies będzie nam potrzebny.

  1. Czy ma to być pies typowo towarzyski w charakterze unikalnego rodzaju „żywej ozdoby”, obdarzonej przez właścicielkę miłością i sympatią czy też innego rodzaju w typie psa do stróżowania, psa o charakterze obronnym, do wspólnego uprawiania sportów czy też wystawiania na psich wystawach.
  2.  Ile czasu będziesz mu w stanie poświęcić, niektóre odmiany bardzo źle, bowiem znoszą samotne pozostawanie w domu.
  3.  Czas, jaki jesteś w stanie poświęcić na pielęgnację jego okrywy włosowej.
  4. Jaki charakter posiadasz Ty sama, niektóre psy przejawiają dosyć znaczne tendencje w kierunku chęci zdominowania swego opiekuna. Osoby o zbyt uległym i słabym charakterze powinny się wystrzegać tego typu odmian.
  5. Czy planujesz założyć rodzinę i posiadać dzieci.

To tylko niektóre pytania odnoszące się do faktu chęci posiadania czworonożnego pupila, każda decyzja i tego rodzaju kwestia powinna być dokładnie i przede wszystkim spokojnie przemyślana.

Dokonując wyboru pod uwagę warto jest wziąć zarówno wygląd jak i przyszłe cechy psa.

Nie mając jakichś szczególnych typów i wymagań warto też zastanowić się nad wyborem psa ze schroniska, biorąc stąd psa zyskujemy z miejsca jego dozgonną miłość i oddanie.

Tagi artykułu: