Udostępnij ten artykuł.

Kojec dla psa

Kojec dla psa spełnia wielorakie zadania. Może służyć do transportowania zwierząt, odizolowania chorych osobników od reszty stada, bądź też uchronienia osób postronnych od agresywnych jednostek. Przede wszystkim jednak pozwalają psu na swobodne bytowanie i nie skazują go na całodzienne przebywania na łańcuchu i w kagańcu. Stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli, którzy posiadają psy ras groźnych.

Kojce dla psów są przestronne, więc psy mogą w nich spokojnie biegać i oddawać się zwyczajowym przyjemnościom.

Standardowa powierzchnia kojca wynosi około pięćdziesięciu metrów kwadratowych, a więc tyle co mieszkanie w bloku. Z racji tego, że kojce są zazwyczaj umiejscowione w ogrodzie właścicieli, bądź w okolicach domu, pies nie czuje dyskomfortu wynikającego z przebywania w małym pomieszczeniu i szybko adaptuje się do nowych warunków. Pies, który pozostaje w kojcu przez długie godziny powinien mieć stały dostęp do picia. Poniektóre kojce mają zamontowany specjalny system, który umożliwia wymianę miski z jedzeniem bez konieczności wchodzenia do środka. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie jeśli pies jest objęty kwarantanną, bądź nie daje się do siebie zbliżyć.

Kojec dla psa powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów w innym wypadku pies mógłby przegryźć ogrodzenie i wydostać się na zewnątrz. Dach kojca jest zazwyczaj sporządzony z blachy falistej, zaś ogrodzenie z wysokiej jakości metalowego drutu. Podłoga kojca powinna być przyjazna zwierzęciu, toteż najczęściej wykorzystuje się drewnianą okładzinę, która dobrze utrzymuje ciepło i jest przyjemna w dotyku. Koszta wykonania kojca wahają się w granicach od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Kupując kojec dla psa powinniśmy mieć na względzie nie tylko koszt jego wykonania, ale przede wszystkim jego trwałość i wielkość. Duże psy potrzebują sporej przestrzeni życiowej, więc nie zadowolą się kojcem o wymiarach 2x3 metry. Kojec dla psa wyłożony materiałem drewnianym i ogrodzony wysokiej jakości okładziną metalową jest stosunkowo drogim przedsięwzięciem. Koszt wykonania waha się wówczas od tysiąca do nawet dwóch tysięcy złotych.


  • Buda z kojcem

  • Kojec dla psa

  • Kojec dla psów

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią i nie chcemy ograniczać się do sprezentowania naszemu zwierzakowi zamkniętego ze wszystkich stron kojca, warto zastanowić się nad stworzeniem wybiegu. Wybieg dla psa może przybrać formę siatkowego ogrodzenia bez zadaszenia. W takim wypadku należy pomyśleć o skonstruowaniu budy dla psa, która uchroni naszego pupila przed deszczem, bądź zbyt ostrym słońcem. Tradycyjny wybieg dla psa z pewnością daje więcej możliwości i jest korzystniejszy dla naszego pupila. Kojec z zadaszeniem i obudowaniem nie daje zazwyczaj tak dużej możliwości ruchu, a nadto stanowi zamkniętą przestrzeń.

Przebywanie w kojcu może być dla zwierzęcia dość stresujące, zwłaszcza, jeżeli przebywa w nim sam. W związku z tym nie możemy zapominać o swoich obowiązkach względem czworonoga i kilka razy dziennie wypuszczać go poza obręb kojca. Jeśli pies pozostanie w zamknięciu na zbyt długi okres, możemy spodziewać się, że zacznie się od nas oddalać.

Tagi artykułu: