Udostępnij ten artykuł.

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli)

Szukasz idealnego psa na swego nowego przyjaciela? Sprawdź nowe możliwości! Czy wiesz na przykład, że bardzo fajnymi psami są krzyżówki pudli z innymi rasami? Konieczne przeczytaj ten tekst i poznaj krzyżówki pudli (mieszanki pudli). Sprawdź 48 stworzonych obecnie mieszanek pudli i zobacz, która krzyżówka jest dla Ciebie odpowiednia?

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli) – lista możliwości.

Pudle należą do 10 najpopularniejszych ras psów na świecie. Ich osobowość, inteligencja i wygląd sprawiły, że należą też do najczęstszych psów używanych do tworzenia krzyżówek hybrydowych. Większość mieszanek pudla jest określana jako „Doodle”. Poniżej przygotowaliśmy listę najpopularniejszych ras mieszanych, które można uzyskać z mieszanek z pudlami.

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli) – Cockapoo (Cocker Spaniel x pudel Mix) –

jedna z pierwszych hybryd Doodle z lat 50. XX w. To psy do towarzystwa, doskonałe dla rodzin z małymi dziećmi. Są bardzo przyjazne dla ludzi, innych psów i zwierząt. Uwielbiają się bawić i miło spędzać czas. Łatwo się jednak rozpraszają i mogą potrzebować dodatkowego szkolenia. Są też dość szczekliwe i lubią zwracać na siebie uwagę. Ich sierść jest miękka i gruba, prosta, falista lub kręcona. Umaszczenie jest brązowe, czarne, jasnobrązowe, złoto-białe lub cętkowane.

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli) – Pomapoo (mieszanka szpica Pomeranian x pudel) –

połączenie dwóch ras, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników piesków Toy. Są towarzyskie, przyjazne, pozytywnie nastawione i spokojne, a także inteligentne i łatwe w szkoleniu. Dobre psy dla rodzin.

autor zdjęcia dawnie206  pixabay

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli) – Bernedoodle (pudel x berneński pies pasterski) –

urocza duża hybryda. Ma zwykle pofalowane włosy o średniej długości oraz kolor berneńskiego psa pasterskiego z niebieskimi oczami i brązowymi brwiami. To pies delikatny, choć zabawny olbrzym, w zależności od rodzaju pudla, z którym zostanie skrzyżowany. To także pies inteligentny, lojalny, odważny i doskonały dla dzieci.

bernedoodle szczeniak autor zdjęcia Poodles2Doodles pixabay

bernedoodle szczeniak autor zdjęcia Poodles2Doodles pixabay


Akipoo (mieszanka Akita Inu x pudel) –

rzadsza hybryda pudla. Psy niesamowicie urocze, odważne i zaciekle lojalne wobec właściciela. Także inteligentne o zwinnej budowie ciała. Bardziej przypominają Akita Inu, niż pudla. Ich uszy mogą być stojące lub opadające, a sierść puszysta oraz prosta lub falista. Umaszczenie jest czarne z brązowymi i białymi znaczeniami.

Krzyżówki pudli (mieszanki pudli) – Cairnoodle (pudel x Cairn Terrier) –

szczenięta z tej mieszanki mają zwykle hipoalergiczną sierść. Są to małe psy, mieszanka myśliwego i aportera wodnego o dużej inteligencji i chęci do pracy. W​wymagają jednak dużo stymulacji umysłowej, aby się nie nudzić.

Bolonoodle (pudel Toy lub mini x Bolognese) –

mają bardzo kręcone włosy oraz są małe, czujne i powściągliwe. Lubią się bawić i są zrównoważone. Wydają się też być hipoalergiczne.

Krzyżówki pudli – Cavapoo (pudel x Cavalier King Charles Spaniel) –

są jak małe pluszowe misie. Są inteligentne, lubią się bawić i chętnie się uczą, choć bywają uparte. Uwielbiają też spędzać dużo czasu z rodziną i są podatne na lęk separacyjny. Mają dłuższe, gęste, miękkie i falujące futro. Umaszczenie jest brązowe, jasnobrązowe lub złote z białymi znaczeniami. Mogą być też dwu- lub trójkolorowe, ale takie szczenięta są droższe.

pies cavapoo

pies cavapoo autor zdjęcia pcpant pixabay

Krzyżówki pudli – Bassetoodle (pudel x Basset Hound) –

ich wielkość zależy od rodzaju pudla użytego do krzyżówki. Szczenięta mogą też dziedziczyć różne rodzaje umaszczenia. Zwykle mają opadające uszy i średniej długości pysk. Mogą też odziedziczyć wydłużony tors Basset Hound i długie nogi pudla. Ich sierść też będzie się różnić zależnie od genów rodziców.

Chiński Crestepoo (pudel x chiński grzywacz) –

rzadka krzyżówka i dziwnie wyglądający pies. Chińskie grzywacze mają różny wygląd, więc i mieszańce przyjmują unikalną mieszankę cech. Mogą mieć dłuższe, falowane włosy lub krótkie, kręcone włosy w łatach. Mogą być brązowe, czarne lub białe.

Bossi-Poo (pudel x Boston Terrier) –

wygląda zupełnie inaczej niż typowy Doodle, bo więcej tu Boston Terriera w sierści i kolorze, niż pudla. Boston Terriery są brachycefaliczne, co oznacza, że ​​ich pyski są skrócone. Utrudnia to oddychanie i jedzenie. Często, więc krzyżuje się je z różnymi psami o dłuższym pysku. Są to psy czarno-białe i mogą mieć miękkie, krótkie lub długie i puszyste futro. Ich uszy mogą być stojące lub zwisające, zależnie od preferencyjnego wpływu genów rodziców.

Pudeldoodle (pudel x Beagle) –

hybryda kochająca, czuła z bezgraniczną energią. Doskonały pies rodzinny, dobrze radzący sobie z innymi zwierzętami i psami. Mogą jednak dziedziczyć instynkt łowiecki po Beagle. Mają różny wygląd – np. stonowane kolory z Beagle i średniej długości, faliste futro.

Boxerdoodle (pudel x Bokser) –

często wyglądają podobnie do Golden Retriever lub Yellow Labrador. Łączą wiele najlepszych cech boksera z pudlem, mimo że te psy mają zwykle przeciwstawne osobowości. Są dość odważne i wysportowane. Mogą jednak mieć tendencje do agresji i zachowań terytorialnych.

Maltipoo (pudel x maltańczyk) –

jedna z najpopularniejszych mieszanek Doodle. Są to najmniejsze Doodle, dzięki czemu można je dostosować do wielu różnych stylów i warunków życia. Są idealne do podróżowania i do nawet małych mieszkań. Nie są agresywne, ale lubią być głośne, zwłaszcza, jeśli nie zostaną odpowiednio przeszkolone.

maltipoo

maltipoo autor zdjęcia 350543 pixabay

Są podatne na lęk separacyjny. Mają falowane lub kręcone włosy, jak pudel. Ich sierść może mieć różne kolory, np. kremowy, biały, szary, jasnobrązowy lub złoty. Potrzebują dużo stymulacji i szkolenia.

Peekapoo (pudel miniaturowy x Pekińczyk) –

mały pies lubiący wygody i rozpieszczanie. Jest za to lojalny i zrobi wszystko, by chronić swych bliskich. Są też zazdrosne i nie przepadają za innymi zwierzakami.

Froodle (pudel x buldog francuski) –

popularny pies hybrydowy o wyglądzie bardziej podobnym do buldoga francuskiego, niż pudla. Są to psy rodzinne, przyjazne i towarzyskie, elastyczne i inteligentne, potrzebujące też dużo miłości, aby pozostać szczęśliwe.

Shihpoo (pudel x Shih Tzu) –

popularna hybryda Doodle i dobrze wychowany pies rodzinny, z elegancją i urokiem maleńkich postaci. Są milutkie i dobrze dogadują się z innymi zwierzakami. Małe dzieci mogą jednak zrobić im krzywdę, bo są malutkie i delikatne.

Doodleman (pudel x doberman pinczer) –

hybryda uważana czasem za mało prawdopodobną i przez to mało popularna, rzadko robiona. Hybrydy te mają średniej długości futro z lekką falą, zamiast niezwykle krótkiej sierści dobermana lub kędzierzawego futra pudla. Często są to psy duże o czarnej sierści dobermana. Są lojalne i zawsze w pogotowiu, co czyni je fantastycznymi rodzinnymi psami stróżującymi.

Chipoo (pudel x chihuahua) –

jedna z najpopularniejszych krzyżówek disignerskich. Zazwyczaj to pudle Toy łączy się z Chihuahua. Hybrydy są szczekliwe i pełne energii, za to bardzo zabawne i wesołe, a do tego inteligentne i często uparte.

Papipoo (mieszanka Papillon x pudel Toy) –

mają słodkie mordki z długimi klapniętymi uszami. Często wszystkie są białe i szare, chociaż w mieszance może też być trochę brązu. Są też bardzo inteligentne i wrażliwe emocjonalnie. Ich niskie wymagania dotyczące aktywności i łatwa w utrzymaniu sierść, przy cotygodniowym szczotkowaniu sprawiają, że są łatwe w utrzymaniu. To psy dobre dla seniorów i rodzin ze starszymi dziećmi. Są dość delikatne i powinny być traktowane ostrożnie podczas zabawy.

Goldendoodle (pudel x Golden Retriever) –

popularna hybryda o wspaniałym charakterze. To psy bardzo inteligentne, grzeczne, spokojne i uwielbiające zabawę. Nie linieją, więc wymagają intensywnej pielęgnacji sierści. Goldendoodle stał się tak płodny i popularny, że zaczyna być rozpoznawany jako odrębna nowa rasa. Dziedziczą faliste lub kręcone włosy po pudlu.

goldendoodle autor zdjęcia DanielBrachlow pixabay

Labradoodle (pudel x Labrador Retriever) –

mają wygląd podobny do Goldendoodle, ale trochę inną osobowość. Mogą być bardzo energicznymi psami, a także zabawnymi i towarzyskimi. Lubią przebywać z ludźmi tak bardzo, jak to możliwe. Labradoodle został początkowo wyhodowany w Australii jako pies przewodnik dla osób niepełnosprawnych.

Są cudowne i bardziej posłuszne, niż inne Doodles. Mogą mieć różne rozmiary i kolory, ale tekstura sierści jest podobna do pudla, falista lub kędzierzawa. Typowe kolory to czekoladowy, biały, czarny, jasnobrązowy, kremowy lub wielobarwny.

Inne krzyżówki pudli (mieszanki pudli).

Pudle są też mieszane z innymi rasami psów, jak np. Pugapoo (pudel x mops), Doxiepoo (pudel x jamnik), Huskypoo (pudel x Husky), Yorkiepoo (pudel x Yorkshire Terrier), Jack-A-Poo (pudel x Jack Russell Terrier), Doodle irlandzki (pudel x seter irlandzki), Westiepoo (pudel x West Highland White Terrier), Aussiedoodle (pudel x owczarek australijski), Havapoo (pudel x hawańczyk),

Bordoodle (pudel x Border Collie), Weimardoodle (pudel x wyżeł weimarski), Shepadoodle (pudel x owczarek niemiecki), Schnoodle (pudel x sznaucer), Rottweildoodle (pudel x Rottweiler), Sprodel (pudel x Springer Spaniel), Newfypoo (pudel x Nowofunland), Airedoodle (pudel x Airedale Terrier),

schnoodle autor zdjęcia pen_ash pixabay

Poo-Ton (pudel x Coton de Tulear), Poochon (pudel x Bichon Frise), Lhasapoo (pudel x Lhasa Apso), Corgipoo (pudel x Corgi). Możliwe są też jeszcze inne warianty. Zawsze też powstaje świetna mieszanka Doodle.

Tagi artykułu: