Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Książka Psy Joh Stroud

„Psy” autorstwa Johna Strouda, to 192-stronicowa książka w miękkiej oprawie (oprawa broszurowa), wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk Sp. z o.o. w Warszawie w 2013 roku (pierwsze wydanie).

Tytuł oryginału anglojęzycznego to „Little Book of Dogs”. Oryginał został wydany przez Wydawnictwo G2 Entertainment Ltd.w 2011 roku, jako Series: The Little Book of Series. Wcześniej powstała anglojęzyczna wersja DVD tej książki, zatytułowana „The DVD Book of Dogs” (Series: DVD-Book, Publisher: Green Umbrella Publishing, 1 Har/DVD edition), wydana w 2009 roku.Jon Stroud jest autorem ponad dziesięciu tytułów w serii wydawniczej Wydawnictwa Green Umbrella Publishing „The million dollar series– The Little Book from Green Umbrella”.

Książka „Psy” autorstwa Johna Strouda to bardzo wyczerpujący i bogato ilustrowany przewodnik encyklopedyczny po świecie różnorodnych ras psów. To niezwykłe kompendium prezentuje także wiele fascynujących faktów i świeże spojrzenie na pochodzenie oraz historię udomowienia psów. Opisy poszczególnych ras zostały wzbogacone estetycznymi i pięknymi ilustracjami. Teksty i fotografie dają wyczerpujący zbiór niezbędnej wiedzy kynologicznej, jaka jest potrzebna zainteresowanemu czytelnikowi. Każdy miłośnik psów znajdzie tutaj interesujące informacje i ciekawostki związane ze swoimi ulubieńcami, jakimi są psy. Począwszy od początków ewolucyjnych obecnego psa, opracowanie niniejsze daje fascynujący wgląd w historię psów jako zwierzęta domowe, od tysięcy lat towarzyszące człowiekowi. W niniejszej książce znajdziemy także inne, nieoficjalne nazwy ras i dozwolone umaszczenia. Książka zawiera ponadto, czytelne wyjaśnienia informujące o wielkości, pielęgnacji i żywieniu danej rasy.

Encyklopedia „Psy” autorstwa Johna Strouda jest pełna ciekawych faktów i równie ciekawych zdjęć. Będzie świetnym podręcznikiem kynologicznym, jak i niezbędnym kompendium wiedzy dla świeżo upieczonych wielbicieli psów. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i pięknym ilustracjom, może także stanowić ładny i bardzo przydatny, praktyczny prezent, po który sięgniemy chętnie w każdej chwili. Zwykle tego typu wydania encyklopedyczne są dosyć drogie z powodu zbytkownej szaty graficznej, ilustracji i fotografii, jednak niniejsza pozycja nie ma zbyt wygórowanej ceny. (Przedział cenowy 13,99 zł - 19,71 złotych). Jest to jej niewątpliwym atutem. Każdy miłośnik psów wyszuka tutaj interesujące informacje i ciekawostki związane ze swymi psimi pupilami.

Książka Psy Joh Stroud

Jedna ze stron książki PSY opisująca Airedale Terriera

Książka „Psy” Joh Stroud jest objętościowo obszerna, jednak opisy i porady są zwięzłe i wyczerpujące. Jest to bardzo nowiutka pozycja wydawnicza, gdyż w naszym kraju pierwsze wydanie zostało opublikowane w 2013 roku, natomiast oryginał anglojęzyczny opublikowano w roku 2011. Możemy więc być pewni, że zawiera najnowsze informacje, weryfikowane wedle aktualnych danych na temat psów. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i wielu ilustracjom, książka nie jest w tanie nikogo zanudzić. Jedynym minusem wydania polskiego jest fakt, że okładka książki jest mało atrakcyjna zarówno graficznie, jak i z powodu broszurowego typu oprawy. Każdy posiadacz psa, który skorzysta z tej pozycji bibliograficznej, będzie chciał ją jednak mieć w swojej domowej podręcznej bibliotece. To z pewnością jedna z ważniejszych i nieodzownych pozycji bibliograficznych dla każdego psiarza i hodowcy psów. To także podstawowy podręcznik i poradnik dla nowicjuszy w dziedzinie posiadania psa.

 

Najczęściej wybieranym przez nas zwierzęciem domowym jest właśnie pies i nie należy się temu dziwić, ponieważ to najstarszy zwierzęcy przyjaciel człowieka. Udomowiony ok. 15 tys. lat temu, służy nam do tej pory z ogromną wiernością i oddaniem. Traktujemy go obecnie jak kolejnego członka rodziny. Pomimo tak długiego stażu ludzkiej przyjaźni z psem, nie zawsze potrafimy jednak w sposób właściwy z nim współżyć i zapewnić mu należytą opiekę. Czytając niniejszą książkę uświadomimy sobie, że jako dwa odrębne gatunki, obopólnie zawdzięczamy sobie bardzo wiele. O ile jednak pies jest wiernym i szalenie oddanym towarzyszem człowieka, gotowym dla niego pracować, bronić go i ratować, a nawet oddać za niego życie. O tyle człowiek nierzadko bywa niestety podły i okrutny wobec tych wspaniałych zwierząt. Każdy, kto przeczyta tę książkę, z pewnością spojrzy na psy łaskawszym okiem, a może nawet stanie się ich zagorzałym fanem.

książka Psy Johna Strouda

Jedna ze stron książki PSY opisująca Pointera

Wszystkim, którzy pragną kupić psa, książka „Psy” autorstwa Johna Strouda pomoże wybrać właściwego dla siebie psa, przedstawiciela najodpowiedniejszej dla niego rasy. Sięgnąć po nią winni także hodowcy, od których tak bardzo zależy przecież rozmnażanie i kształtowanie jak najlepszych szczeniąt, zarówno jeśli chodzi o ich pokrój jak i charakter oraz zdrowotność.

Książka Psy Joh Stroud, Książka Psy Joh Stroud,Książka Psy Joh Stroud,Książka Psy Joh Stroud

Tagi artykułu: