Udostępnij ten artykuł.

Książka Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach

„Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach” autorstwa Amerykanki Yvonne Rees, to 62-stronicowa kolorowa książka w twardej oprawie, wydana przez Wydawnictwo Ryszard Kluszczyński (Seria Biblioteka Natury) w Krakowie w 1996 roku (pierwsze wydanie).

Przekładu z oryginalnego wydania anglojęzycznego dokonał Piotr Budny. Tytuł oryginału anglojęzycznego to „Dogs”. Oryginał w twardej oprawie został wydany w USA w 1991 roku, przez Wydawnictwo Random House Value Publishing OwlsBooks(Toledo, OH, U.S.A.), jako Series The Nature Library.

Niniejsza książka jest jedną z nielicznych na polskim rynku wydawniczym pozycją w całości opartą na fotografii. Autorka zawarła w niej bowiem ok. 200 kolorowych fotografii różnych ras psów, wykonanych w różnorodnych sytuacjach i pozach.

„Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach” autorstwa Yvonne Rees jest zaliczana raczej do książek dla dzieci, chociaż osoby poszukujące pięknej fotografii kolorowej, także znajdą tutaj coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że obecnie istnieje już ok. 500 różnych ras psów uznanych przez różne kluby na całym świecie, w tym 339 z tych ras uznanych zostało przez międzynarodową organizację kynologiczną FCI, wraz z należącymi do niej 84 państwami członkowskimi, wśród których jest także Polska. Więc niniejsza pozycja „Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach”,ze swoim zbiorem jedynie ok. 200 kolorowych fotografii, nie jest raczej zbyt imponującą pozycją bibliograficzną dla fachowców. Tym bardziej, że obecnie w Internecie możemy znaleźć całe mnóstwo przepięknych fotek na temat praktycznie wszystkich ras psów na świecie, i tych znanych i nieznanych.

Książka Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach

Książka jest już dosyć leciwa, gdyż oryginał został wydany w roku 1991. Nie należy się więc spodziewać zdjęć o doskonałej cyfrowej jakości. Ponadto, skąpe opisy zawarte w niniejszej pozycji bibliograficznej nie będą zadowalające dla osób poszukujących szerokiej wiedzy fachowej na temat historii i pochodzenia psa domowego oraz szeregu informacji kynologicznych o psach.

Chyba każde dziecko marzy o psie albo innym zwierzątku. Czasem trudno mu wytłumaczyć, jak wyglądają psy danej rasy i z jak wieloma obowiązkami łączy się bycie małym opiekunem takiego zwierzaka. Ta książka przede wszystkim wprowadzi dziecko w barwny świat psów. Nauczy rozpoznawać najbardziej charakterystyczne rasy. To dobry album fotograficzny zarówno dla dzieci jako początkujących małych fotografów przyrody, i jako posiadaczy swojego pierwszego w życiu psa. To także świetny prezent dla naszego dziecka np. pod choinkę lub na urodziny.

psy wystawowe z ksiązki Psy świata

Wszystkim rodzicom, którzy pragną kupić pierwszego psa dla swojego dziecka, polecamy także książkę „Psy świat psów w 200 kolorowych fotografiach” autorstwa Yvonne Rees. Sięgnąć po nią powinni także rodzice dzieci, które właśnie dostały swój pierwszy w życiu aparat fotograficzny i chcą zacząć uprawiać fotografowanie przyrody, które przecież najłatwiej rozpocząć na swoim własnym zwierzaku, jakim najczęściej bywa właśnie pies.

Tagi artykułu: