Udostępnij ten artykuł.

Labrador retriever charakterystyka rasy

Labrador retriever to pies wyhodowany w Kanadzie do pomocy przy wyciąganiu z wody ryb i sieci. Jest urodzonym pływakiem, choć rasa ta jest wyjątkowo wszechstronna. Może pracować jako pies do aportowania, przewodnik, ratownik, w dogoterapii, w policji do wykrywania narkotyków oraz w wojsku do wskazywania ukrytych min.

Wysokość dla psów określana jest na 56-61 cm, a dla suk na 53-58 cm. Waga wynosi 27-36 kg dla psa oraz 25-32 kg dla suki.

Umaszczenie Pierwotnie labrador retriever występował jedynie w odmianie czarnej, dzisiaj popularne jest także umaszczenie żółte i czekoladowe. Jego włos jest krótki i nieprzemakalny.

Pielęgnacja Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć warto wyczesywać martwe włosy, które obficie linieją.

Zdrowie Żyje około 10-12 lat. U rasy tej występuje ryzyko skrętu żołądka oraz otyłości, związanej z niewłaściwą dietą i niewystarczającą ilością ruchu.

Labradory

Rodzina Labrador retriever to idealny pies rodzinny. Jest pogodny, towarzyski, cierpliwy i tolerancyjny. Nie wykazuje nieufności ani agresji w stosunku do innych ludzi i zwierząt. Łatwo przystosowuje się do każdego rodzaju warunków, jednak powinien mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i ćwiczeń, najlepiej aportowania oraz pływania.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 3500 do 12000 złotych (Źródło Allegro, Alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: