Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Leonberger wysokość waga cena

Leonberger to górski molos. Jego nazwa pochodzi od niemieckiego miasta Leonberg, gdzie podobno starano się wyhodować psa, który wyglądem przypominałby lwa. Dzisiaj rasa Leonberger jest wykorzystywana w roli stróży domostw i opiekunów rodziny.

Wysokość tych olbrzymów określana jest na 72-80 cm dla psa oraz 65-75 cm dla suk.

Waga najczęściej mieści się w granicach 50-75 kg.

Umaszczenie Odcienie żółty, płowy, rudy, rudobrązowy, kremowy oraz wszystkie kombinacje. Charakterystyczna czarna maska.

Pielęgnacja Wymaga dosyć pracochłonnego czesania, kąpieli oraz przycinania zbyt długich włosów pod uszami i pomiędzy opuszkami palców. Ważny jest odpowiedni dobór karmy oraz nie podawanie zbyt dużych porcji jedzenia na jeden posiłek.

Rasa psów Leonberger

Leonbergery

Zdrowie Leonberger to rasa olbrzymia, a więc narażona na dysplazję stawów i skręt żołądka. Od szczenięcia powinien dostawać odpowiednią karmę, wspomagającą rozwój stawów i układu kostnego. Zdarzają się przypadki osteochondrozy i młodzieńczego zapalenia kości.

Rodzina Leonberger budzi postrach swoim wyglądem, jednak w rzeczywistości to spokojny i tolerancyjny pies rodzinny. Potrzebuje stałego towarzystwa ludzi, uwielbia zabawy z dziećmi i jest wyjątkowo łagodny. Jest to rasa posłuszna i łatwa do ułożenia nawet dla początkującego hodowcy. Nie powinien być trzymany w bloku, o wiele lepiej, aby miał nieco większą przestrzeń życiową i dostęp do wybiegu.

Cena szczeniąt to koszt od 4500 do 6000 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: