Udostępnij ten artykuł.

Lista najdroższych psów świata

Najdroższym psem na świecie jest obecnie czerwony Mastiff  tybetański. Zwierzę zostało sprzedane za astronomiczną kwotę 10.000.000 chińskich juanów czyli 945.000 funtów brytyjskich.
Czy Big Splash znajduje godną konkurencję w zawodach na najdroższego, czworonożnego przyjaciela? Które rasy są równie cenione i popularne?

Najdroższy pies świata. Co sprawia, że niektóre rasy są droższe niż inne?

Podstawowym kryterium jest unikalność. Im rzadziej spotykana rasa, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą się chętni, którzy zechcą wejść w posiadanie jej czystej krwi przedstawiciela. Impulsem do zakupu mogą być także osiągnięcia rodziców szczenięcia; przyszli właściciele chcą mieć pewność, że zwierzę będzie łatwe w wyszkoleniu, niezwykle pojętne i równie uzdolnione co ojciec i matka. Istnieje jeszcze jeden czynnik, determinujący popularność rasy; jeżeli pies zostaje zauważony lub sfotografowany u boku celebryty, fani natychmiast podchwytują nowy trend. Ten model rozpowszechnienia rasy dotyczy przede wszystkim psów ras małych i tzw. Teacups. Wspomnijmy chociaż casus rasy Chihuahua. Odkąd pies zaczął pojawiać się u boku celebrytki, Paris Hilton, media od razu podchwyciły temat i zaczęły promować miniaturkę. Zwieńczeniem popularności czworonogów było nakręcenie filmu p.t. Beverly Hills Chihuahua, który opowiadał o przygodach jednego, niesfornego psiaka.
 

Poza kategorią - Lista najdroższych psów świata

Któż mógłby przypuszczać, że wśród najdroższych psów świata nie znajdziemy przedstawicieli ras: Golden Retriever, Komondor, Malteser Terrier, Bichon Frise, Norfolk Terrier, Staffordshire Terrier, Yorkshire Terrier i Australian Shepherd? Dlaczego drugą, najdroższą rasą świata jest natomiast Owczarek niemiecki? Odpowiedź jest prosta. Owczarki są czworonogami wszechstronnymi, inteligentnymi i łatwymi w ułożeniu. Szybko poddają się nawet najbardziej zaawansowanemu szkoleniu. Alzatczyk może być zarówno psem ratunkowym (ratownictwo górskie, wodne etc.), służbowym, jak i wspomagającym. Instytut szkolenia psów w Niemczech sprzedaje swoje owczarki za 24.000 dolarów.

Lista najdroższych psów świata Chihuahua


Cavalier King Charles Spaniel jest rasą niezwykle cenioną w swoich rodzinnych stronach. Cena za osobnika rodowodowego kształtuje się w granicach od 1000 dolarów do 14.000 dolarów. Początek popularności rasy przypada na rok 1973 roku. Wtedy też miała miejsce prestiżowa wystawa Cruftsa, w czasie której Cavaliery zostały uznane za najpiękniejszą rasę psów do towarzystwa.

Samoyed, jedna z rzadszych, syberyjskich ras psów jest dostępna w europejskich hodowlach już od 4000 dolarów. Najdroższe osobniki kosztują około 11000 dolarów.

 

Czwarte miejsce zajął Buldog angielski. Cena w hodowlach: 2500 dolarów - 9000 dolarów.

 

Chow Chow z roku na rok zyskuje na popularności. Dalekowschodnie rasy psów przeżywają obecne swój renesans. Cena za osobnika czystej krwi: 3000 dolarów – 8500 dolarów.

 

Rottweilery również są w cenie. W Polsce rasa jest bardzo popularna, jednak ceny za czystej krwi przedstawiciela pozostają na zrównoważonym poziomie. W Niemczech za psy trzeba zapłacić nawet 3000 dolarów – 8500 dolarów.

Zdjecie psa rasy Samoyed

 

Mastify tybetańskie plasują się dopiero na siódmym miejscu w naszej kategorii. Pomimo, że z ich grona wyszedł najdroższy pies świata, przeciętna cena za rodowodowego psa waha się w granicach 2200 dolarów - 7000 dolarów.

 

Miłośnicy historii z pewnością ucieszą się na wieść, że do naszego rankingu trafiła również starożytna rasa psów. Psy Faraona, do niedawna nieznane poza rejonami basenu morza Śródziemnego, zyskują coraz większą popularność. Cena za szczenię kształtuje się w przedziale 2500 dolarów – 6500 dolarów.

 

Powoli zbliżamy się do końca. Bearded Collie, w porównaniu do innych, psich tuzów, jest do nabycia za „śmieszną” kwotę 1000 dolarów do 5000 dolarów. I ostatni na naszej liście…

 

Akita; za szczenięta trzeba zapłacić od 1000 do  4000 dolarów.

Tagi artykułu: