Udostępnij ten artykuł.

Mój pies i ja

Miłośnicy psów i właściciele zakochani w swoich zwierzętach bardzo często zakładają internetowe blogi, na których zamieszczają wizerunki pupili i udzielają dobrych rad innym, początkującym właścicielom.

Blogi, czyli internetowe pamiętniki, mogą być niezwykle pouczające i inspirujące, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich samodzielne prowadzenie, bądź też regularne śledzenie wpisów innych osób. Zważywszy na tematykę blogów możemy wyróżnić blogi informacyjne, szkoleniowe i czysto hobbystyczne.

Większość z nich jest jednak profilowana, czyli nastawiona na zamieszczenie (a właściwie wyselekcjonowanie i pogrupowanie) informacji z konkretnego działu tematycznego. Niektórzy blogerzy opisują dokładnie tylko jedną rasę psów, inni zaś przybliżają całą grupę np. psy myśliwskie, psy do towarzystwa, psy obronne.

Jeszcze inni przekuwają swoje pasje na konkretną działalność, która przynosi niekiedy spore zyski. Można to zaobserwować na blogach osób, dla których psy stały się prawdziwą inspiracją artystyczną. Psie figurki, biżuteria z motywami zwierzęcymi, koszulki, akcesoria i dodatki – to wszystko i wiele więcej zakupić można na blogach właścicieli zwierząt.

Wielkimi pasjonatami są również fotografowie i fotograficy, którzy wykonują zdjęcia zwierząt, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Psy stanowią bardzo wdzięczny „materiał” fotograficzny, stąd też wiele osób tworzy własne photoblogi czy też videoblogi.

Jak można zatem wywnioskować miłość do psów to nie tylko banalne roztkliwianie się nad zdjęciami słodkich szczeniąt. Właściciele czworonogów wkładają w ich wychowanie i ukształtowanie całe serce i nierzadko traktują na równi ze członkami rodziny.

Tagi artykułu: