Udostępnij ten artykuł.

Mops rasa psa waga zdrowie cena

Mopsy to jedne z najbardziej cenionych psów do towarzystwa. Są bardzo energiczne, pocieszne, figlarne i inteligentne. Są największą rasą pośród psów karłowatych.

Wysokość Mopsa mieści się w granicach 30-36 cm.

Waga tej rasy powinna wynosić 6,3-8,1 kg.

Umaszczenie Mopsy spotykane są w kolorach czarnym, płowym, piaskowym lub srebrzystym. Ich cechą charakterystyczną jest czarna maska oraz czarny pysk i uszy, które tworzą zabawny kontrast u osobników o jasnej barwie podstawowej.

Pielęgnacja Rasa ta dość obficie linieje, przez co dobrze jest Mopsy regularnie szczotkować. Należy też systematycznie czyścić ich skórę pomiędzy fałdami tworzącymi się na pysku, aby nie dopuścić do infekcji.

mops rasa psa

Zdrowie Psy te narażone są na choroby i wady oczu, a także choroby skóry. Mają skłonność do alergii pokarmowych. Zdarzają im się problemy z oddychaniem, zwłaszcza w upalne dni, kiedy to narażone są na udar cieplny.

Rodzina Mops nikomu nie pozwoli się nudzić. Lubi brać udział w życiu rodziny, wszędzie go pełno, docenia także spokojne spacery. Dogaduje się świetnie z ludźmi oraz innymi zwierzętami, wobec dzieci jest cierpliwy i pozbawiony agresji, choć nie zawsze lubi ich zabawy. Cierpi pozostawiony sam w domu na dłuższy czas, potrzebuje zainteresowania i obecności człowieka.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt 2800 złotych do 6000 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: