Udostępnij ten artykuł.

Muzeum Psów w Stanach Zjednoczonych

Muzeum Psów podległe Amerykańskiemu Związkowi Kynologicznemu mieści się na 1721 S. Mason Rd. w  pięknym Parku Queeny w zachodniej części hrabstwa St Louis. W gmachu muzeum znajdują się liczne zbiory i wystawy poświęcone psom i ich historii. Obiekt, który obejmuje zabytkowy Jarville House wybudowany w 1853 roku, gromadzi ponad 700 oryginalnych obrazów, rysunków, akwareli, grafik, rzeźb i figurek porcelanowych oraz wiele przedmiotów dekoracyjnych przedstawiających najlepszych przyjaciół człowieka. W stałej ekspozycji jest płótno olejne autorstwa Sir Edwin Landseer, na którym widnieje postać Deerhounda i leżącego Foxhounda oraz wiele innych portretów tego malarza, na których widać różne rasy terierów (niektóre uznane już za wymarłe).

Muzeum jest czynne przez cały rok. Goście mogą je zwiedzać od środy do soboty od 10 rano do 16 oraz w  niedziele od godziny 13 do 17 (zamknięte w poniedziałki, wtorki i święta).

Osoby odwiedzające Muzeum mogą zakupić w sklepiku ciekawe i oryginalne pamiątki, spośród których warto wymienić: poduszki, gobeliny, ceramiki i książki kucharskie z ekskluzywnymi daniami dla psów, książki o psach, parasole, artykuły piśmiennicze, T-shirty, i biżuterię. Ostatnią innowacją było wprowadzenie do oferty sklepu łamigłówek, kolorowanek i wykreślanek dedykowanych najmłodszym odwiedzającym. Wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzeum Psów w Stanach Zjednoczonych – Biblioteka

W bibliotece przynależącej do kompleksu muzealnego można znaleźć książki o psach, których nakład nie przekroczył kilkuset sztuk egzemplarzy oraz białe kruki. Niektóre księgi łowieckie pochodzą nawet z XVI wieku. W bibliotece, oprócz woluminów, znajduje się także ciekawa kolekcja audiowizualna. Zbiory muzeum są bezcenne dla osób badających historię psów i pragnących odtworzyć dzieje konkretnej rasy. Jedną z najcenniejszych ksiąg jest The Illustrated Book of the Dog, datowana na 1890 roku. Levy Memorial Library jest czynna jedynie po wcześniejszym umówieniu.

Działalność dodatkowa

Muzeum oferuje także specjalną salę oraz powierzchnię ogrodu do organizacji spotkań biznesowych i  konferencji kynologicznych. W końcu nie ma właściwszego miejsca do organizacji spotkań pasjonatów czterech łap niż muzeum. Muzeum Psów AKC jest finansowe z darowizn prywatnych i korporacyjnych, dlatego też jego działalność jest zwolniona z podatku.

Muzeum Psów w Stanach Zjednoczonych – Główne cele

Muzeum Psów Amerykańskiego Związku Kynologicznego (AKC Museum of the Dog) zostało powołane do gromadzenia, ochrony, organizacji wystaw oraz edukacji historycznej miłośników czworonogów. Zarząd Muzeum ma na celu uświadomienie ludziom, jak głębokie relacje łączą ich z psami.  

Artyści „na wynajem”

Każdy osoba, która zechciałaby wynająć artystę do sportretowania ukochanego czworonoga, ma taką szansę. W Muzeum gromadzona jest biograficzna lista ponad dwustu pięćdziesięciu artystów  wykonujących portrety psów przy użyciu różnych technik malarskich i graficznych. Osoby zainteresowane wynajęciem artysty dla mogą przeglądać księgi artystów i szukać informacji na ich temat. Użytkownicy nie ponoszą żadnych opłat związanych z poszukiwaniem rysownika. Artyści, którzy są zainteresowani dołączeniem do rejestru artystów, mogą skontaktować się z muzeum, wypełniając formularz mailowy .

Muzeum Psów w Stanach Zjednoczonych – Dog Guest of the Week

Dog Guest of the Week odbywa się w sobotnie i niedzielne popołudnia od marca do października. Dog Guest of the Week został zainaugurowany w 1987 roku. Od tego czasu przez gmach muzeum przewinęło się około 2000 psów różnych ras. Spotkania z właścicielami psów mają charakter edukacyjny. Potencjalni nabywcy szczeniąt danej rasy mogą zadać najważniejsze pytania odnośnie do jej prowadzenia, sposobu szkolenia, karmienia, preferowanego trybu życia i wiele więcej.

Tagi artykułu: