Udostępnij ten artykuł.

Na urlop z psem, gdzie w Europie przyjmują turystów ze zwierzętami

Nie zawsze mamy możliwość pozostawienia psa czy kota u znajomych czy rodziny. Hotel dla zwierząt to atrakcyjne rozwiązanie, jednak częściej wolimy po prostu zabrać zwierzaka ze sobą i wspólnie z nim udać się na wakacyjny odpoczynek. Raczej nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem pokoju. Zobacz, w których państwach i rejonach Polski wczasowicze ze zwierzętami są równie mile widziani jak ci bez. Porównywarka HomeToGo, w której bazie znajduje się blisko 1,3 mld europejskich domów i apartamentów przygotowała raport, dzięki któremu możemy się dowiedzieć, w których rejonach chętnie kwateruje się turystów podróżujących z czworonogami.

TOP 10 krajów przyjaznych urlopowiczom z czworonogami

Pierwsze miejsce zajęła Andora, w której aż 61% hoteli i domów wczasowych chętnie przyjmuje zwierzęta. W ścisłej czołówce znalazły się także Słowacja (56% noclegów dla gości ze zwierzętami), Finlandia (48%), Czechy (47%), Dania (46%), Austria (44%), Słowenia (43%), Luksemburg (42%),  Polska (42%) i Norwegia (39%), gdzie właściciele ponad 40% ośrodków, hoteli i kwater nie mają nic przeciwko zwierzętom.

liczby domów i apartamentów wakacyjnych w Europie przyjaznych pupilom wg. państw, wyrażony w procentach

Mniej chętne do zakwaterowania z czworonogiem są domy wczasowe ze Szwecji, Niemiec, Włoch, Grecji, Chorwacji i Wielkiej Brytanii. Choć w tych krajach w dalszym ciągu od 31 do 40% noclegów czeka na właścicieli psów czy kotów.

Najmniej przyjaźni zwierzętom, a raczej turystom ze zwierzętami są mieszkańcy Portugalii, Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii, Irlandii, Mołdawii, Rumunii, Holandii, Francji, Rosji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Węgrów i Estonii.

na urlop z psem w europie

Wykres przedstawia 10 krajów Europy, w których odsetek domów i apartamentów wakacyjnych zezwalających na przyjazd ze zwierzętami domowymi jest najwyższy. 

A gdzie w Polsce najlepiej udać się z psem (zwierzakiem domowym)?

Według danych, najchętniej gości ze zwierzakami przyjmuje się w województwie dolnośląskim i małopolskim. Czyli jadąc w góry, nie musisz się martwić o nocleg dla swojego pupila. Mniej noclegów dla gości ze zwierzętami znajdzie się w wielkopolskim i lubelskim.

na urlop z psem

Pamiętaj, że udając się w podróż po Europie należy odpowiednio przygotować zwierzę, czyli je zaczipować i wyrobić paszport. Nie zapomnij o aktualnej książeczce szczepień i odpowiednich akcesoriach, typu smycz i kaganiec (jeśli istnieje taka potrzeba).

Udanego wypoczynku ze zwierzakiem!

na urlop z psem, na urlop z psem, na urlop z psem, na urlop z psem, na urlop z psem, na urlop z pupilem,

Tagi artykułu: