Udostępnij ten artykuł.

Najgrubsze psy na świecie

     Każdy pies jest piękny i każdy zasługuje na miłość. Niestety, część opiekunów zapomniała chyba, że okazywanie uczuć nie polega na dokładaniu kolejnych porcji psiej karmy do miski. Szczęście przekarmianego czworonoga na pewno nie potrwa długo, a my już po kilku miesiącach będziemy żałować swoich decyzji. Otyłe psy tracą radość życia, stają się ospałe i apatyczne. Otyłość prowadzi również do groźnych chorób, które mogą przyczynić się do śmierci zwierzęcia. Nie ulegajmy słodkiemu spojrzeniu naszych psów – niech zdrowy rozsądek weźmie górę nad niezdrową miłością.

Najgrubsze psy na świecie jamnik Obie

     Obecnie najgrubszym psem świata jest jamnik, który waży aż 35 kg! To nieprawdopodobne „osiągnięcie”, zważywszy że waga przeciętnego reprezentanta rasy nie powinna przekroczyć 10 kilogramów. Psy ważą średnio 6-8 kg. Obie przekroczył standardowy limit niemal czterokrotnie! Otyłość psa spowodowana nadopiekuńczością właścicieli doprowadziła do tego, że zwierzę wylądowało w schronisku, gdzie przeszedł na ścisłą dietę. Weterynarz  Nora Vanetta zaplanowała, że pies w czasie pobytu w schronisku zrzuci przynajmniej dziewiętnaście kilogramów.

 

Duża otyłość wymaga podjęcia radykalnych kroków – oprócz diety pies musi przechodzić rehabilitacje. Weterynarze uważają jednak, że Obie ma jeszcze szanse na normalne życie.

Najgrubszy pies jamnik na świecie Obie

Najgrubszy jamnik na świecie Obie foto. Facebook

Najgrubsze psy na świecie pies Patch

     Patch żyje w Wielkiej Brytanii. Pomimo że urodził się jako pies w typie beagla obecnie trudno byłoby prawidłowo zidentyfikować rasę.  Patch nie przypomina beagla ani wyglądem, ani tym bardziej zachowaniem. Nie w głowie mu harce i skoki, skoro dźwiga na co dzień aż 28 kilogramów.  Proces chudnięcia  musi odbywać się powoli, w przeciwnym wypadku grozi to uszkodzeniem narządów wewnętrznych.
Patch jest tak gruby, że musi mieć zakładaną specjalną uprząż, która pozwala go podnieść na cztery łapy. Kończyny nie są w stanie samodzielnie unieść ciężaru reszty ciała. Czworonóg jest zagrożony wieloma chorobami m.in. cukrzycą, chorobami serca, wątroby oraz trzustki.  Patch przebywa obecne w  klinice dla zwierząt. Osoba, która zechce się podjąć opieki nad psem, musi być odpowiedzialna i stosować zalecenia lekarza.

Najgrubszy beagle na świecie

Najgrubszy beagle na świecie - Patch foto.newslite.tv

Psy ze Szkocji

Co trzeci czworonóg trafiający do kliniki w Szkocji cierpi z powodu otyłości – podaje PDSA – największa organizacja zrzeszająca lekarzy weterynarii w Zjednoczonym Królestwie. Najwięcej psów z nadwagą i otyłością mieszka rzecz w okolicach Edynburga. Niewiele mniejszy problem z nadwagą mają również zwierzęta z Midlands i południowo-zachodniej części kraju.

Jeżeli temat otyłości u zwierząt wzbudził Państwa zainteresowanie, zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Żywienie psów otyłych”.

Tagi artykułu: