Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Niesamowite zdjęcia psów

Miłośnicy psów coraz chętniej zakładają photoblogi internetowe, na których zamieszczają zdjęcia swoich pupili i dzielą się doświadczeniami w opiece nad nimi. Zdjęcia psów mogą mieć charakter czysto amatorski, ale bardzo często możemy natknąć się na profesjonalne sesje fotograficzne z udziałem psów i innych zwierząt. Moda na fotografowanie psów dopiero wkracza do Polski, dlatego też photoblogi nie cieszą się jeszcze wielką popularnością. Niemniej jednak profesjonalne serwisy tematyczne poświęcone określonym rasom gromadzą mnóstwo zdjęć z wizerunkami psów i tworzą specjalne galerie. Właściciele psów mogą konkurować i spierać się, który pies jest najpiękniejszy, najbardziej zadbany i przyciąga największą uwagę. Część serwisów organizuje nawet konkursy piękności i wyłania zwycięzców.

Niektórzy właściciele wykonują zdjęcia psów i wykorzystują je jedynie w celach prywatnych. Zamieszczenie wizerunku czworonoga na pulpicie komputera, czy wyświetlaczu telefonu jest bardzo popularne. Uwiecznianie chwil spędzonych wspólnie ze zwierzęciem pomaga wzmocnić więź i jest niezwykle cenne dla osób, które muszą rozstać się z psiną na dłuższy okres.


 • Kolorowe motylki

 • Refleks

 • Pies z kokardką

Zainteresowaniem fotografów cieszą się zarówno starsze psy jak i szczenięta, które ujmują nie tylko zapamiętałych psiarzy, ale także osoby nieposiadające psów. Szczenię wygląda korzystnie w każdej sytuacji i z tego względu każde zdjęcie może być uznane za udane. Odrobina fantazji i pomysłu może zagwarantować wyśmienite rezultaty. W Internecie możemy znaleźć masę ilustracji i opisów, które wykorzystamy w czasie swojej pracy. Wkomponowanie szczenięcia w delikatne tło takie jak koszyk wyściełany kocem czy kwietny dywan może być bardzo dobrym rozwiązaniem i gwarantować wspaniałe rezultaty.

Właściciele, którzy fotografują swoje zwierzęta pragną podzielić się z innymi osobami swoim szczęściem i zademonstrować efekty swojej pracy. Wiele psów wymaga bowiem bardzo częstych i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, zaś ich nienaganne utrzymanie świadczy przede wszystkim o wielkim zainteresowaniu i poświęceniu ze strony właściciela. Wśród najchętniej fotografowanych zwierząt znajdują się przede wszystkim psy przynależące do grupy ras ozdobnych. Chihuahua, Yorkshire terriery, Terriery miniaturki czy też Chińskie Grzywacze są niemalże żywymi maskotkami, a właściciele przyozdabiają je gumkami, kokardkami, wstążeczkami i przebierają w przeróżne kostiumy, sukienki czy sweterki. Pieski ozdobne są zazwyczaj bardzo zdystansowane do tego rodzaju dziwactw właścicieli i chętnie pozwalają na wszelkie eksperymenty związane z wyglądem.
Fotografia zwierzęca jest również wykorzystywana do robienia specjalnych albumów, ozdobnych kalendarzy, grafik, plakatów i dodatkowych aplikacji.


 • Kumple z podwórka

 • Zima

 • Pies w kapeluszu

Wbrew pozorom właściciele nie ograniczają się jedynie do fotografowania psów rasowych; również zwykłe burki i kundelki mogą liczyć na małe, prywatne sesje. Najważniejszym czynnikiem determinującym wykonywanie fotografii jest atrakcyjność zwierzęcia i jego fotogeniczność. Bardzo ważne jest także podejście właściciela i jego zamiłowanie do fotografii.

Fascynacja zwierzętami rozpoczyna się wraz z ich wprowadzeniem do domu. Szczególnie słodkim, niewinnym i wdzięcznym obiektem dla każdego fotografa są szczenięta. Z racji tego, że zwierzęta bardzo szybko rosną, pragniemy uwiecznić każdą chwilę spędzoną z nimi i wszelkie czynności, które wedle nas zasługują na szczególną uwagę. Co więksi miłośnicy psów aranżują scenerie i dobierają odpowiednie tło do fotografowania zwierząt. Szczenięta doskonale komponują się z naturalnym, niczym niezmąconym krajobrazem. Z tego też względu sesje w plenerze stają się niezwykle modne i przyciągają wielu fascynatów czworonogów.


 • Trzymaj sznurek

 • U fotografa

 • Pasja

Fotografowanie zwierząt nie jest sprawą prostą, gdyż wymaga profesjonalnego sprzętu i pary dodatkowych obiektywów. Zwierzęta są nieobliczalne i w związku z tym nie sposób mieć nadzieje na wykonanie fotografii pozowanej. Jeżeli posiadamy aparat cyfrowy, nie możemy spodziewać się znakomitych rezultatów stabilizacja obrazu na niewiele się zda, zdjęcia psów i tak mogą wyjść rozmyte i nieczytelne. Do fotografowania zwierząt najbardziej nadaje się lustrzanka. Lustrzanki posiadają ręczne ustawienia i filtry; dodatkowo możemy zakupić doń obiektywy czy konwerter makro, który w przepiękny sposób rysuje najmniejsze szczegóły. Lustrzanka powinna być przede wszystkim poręczna- w pewnym momencie fotograf traktują ją niemalże jak trzecią rękę i nie rozstaje nawet na krok. Nie można, bowiem przewidzieć, który moment będzie warty uwiecznienia i kiedy aparat stanie się nam niezbędny.


 • Profesjonalne zdjęcie

 • Szczeniaczki

 • Maluszki

Wiele osób na poważnie wkręca się w robienie zdjęć zwierzętom i przenosi swoje pasje na wyższy poziom, na przykład na fotografowanie zwierząt leśnych.

Aby zapewnienia o popularności fotografii zwierzęcej nie pozostały jedynie pustymi frazesami, zapraszamy Państwa do przejrzenia naszej galerii psów. Mamy nadzieję, że zdjęcia psów weń zamieszczone przypadną Państwu do gustu, a być może skłonią do rozpoczęcia przygody z fotografią.

Tagi artykułu: