Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Nietypowa buda legowisko dla psa w domu

Standardowa buda dla psa wykonana jest z lekkiego drewna albo płyty i usytuowana w rogu podwórka. Do niedawna jeszcze nikt nie śmiał kłócić się z opinią, że z budy korzystają jedynie psy stale mieszkające na podwórzu. Koniec końców buda miała zastępować im dom oraz chronić przed zimnem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Obecne trendy pokazują nam jednak, że buda niekoniecznie musi stać na podwórzu i spełniać czysto praktyczne funkcje. 

Nietypowa buda legowisko dla psa w domu

Buda w domu

Nietypowa buda dla psa może stać w każdym domowym pomieszczeniu. Wystarczy trochę sprytu, pomysłowości i przede wszystkim pieniędzy. Koszt postawienia i złożenia budy jest rzecz jasna zależny od jakości wytypowanych materiałów i wielkości budy. Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie kojca w nieeksploatowanych zakamarkach domu. Na pewno każdy z nas odnajdzie w swoim domu miejsce, które może posłużyć jako legowisko czy buda dla psa. Jedną z metod jest zakup blatów, pod którymi wstawimy klatkę (lub kojec dla psa) z przesuwnymi drzwiczkami.

buda legowisko pod blatem w kuchni

Na zamieszczonym zdjęciu widzimy legowisko dla psa, które z powodzeniem może spełniać rolę budy. Wystarczy, że zabudujemy legowisko od frontu, a węższe miejsce potraktujemy jako wejście do budy. Tym sposobem pies dostanie odrobinę prywatności.

ładna buda dla psa

Buda może przyjąć również kształt niszy. W tym przypadku właściciele zdecydowali się wykonać meble na zamówienie. Legowisko jest wystarczająco duże, pojemne i przede wszystkim wygodne. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy wykorzystać ten pomysł. Wadami takiego rozwiązania są brak prywatności i nadmierna ekspozycja miejsca wypoczynku psa. Pamiętajmy, że buda powinna być miniaturowym odpowiednikiem domu i zapewnić zwierzęciu prywatność i spokój.
Przykładem idealnego zagospodarowania przestrzeni jest buda umieszczona  w ławie albo sofie.

Buda dla psów w sofie

Na pierwszy rzut oka nie widać, że mamy do czynienia z budą. Mebel pełni równolegle dwie ważne funkcje, które wzajemnie się nie wykluczają. Istotnymi zaletami takiego rozwiązania są oszczędność miejsca i zachowanie harmonii architektonicznej mieszkania.

Powyżej przedstawiliśmy sposoby na przystosowanie mebli do pełnienia dwóch funkcji użytkowych – psiej budy i zwykłego, domowego akcesorium. Czemu by jednak nie zainwestować w budę, która będzie przy okazji ciekawym dodatkiem do domu czy mieszkania?

niesamowite budy da psów

W tym przypadku mamy do czynienia z budą, która doskonale spełnia rolę salonowego dodatku. Materiał wykończeniowy i kształt nawiązują do stylistyki mieszkania i nie burzą jego architektury.

nietypowa buda legowisko dla psa w domu

Wykonanie budy tego typu zdaje się nieco bardziej skomplikowane. Sposób wykończenia, ciekawe motywy zdobnicze i biały, trójkątny daszek wyglądają jednak bardzo efektownie. Drzwiczki wydają się jednak dość niefunkcjonalne i ograniczają swobodę poruszania się po mieszkaniu. Zawsze możemy je jednak zastąpić klapką montowaną od góry, która jest znacznie wygodniejsza zarówno dla psa, jak i rodziny.

Ciekawy pomysł na fajną budę dla psa pod blatem w kuchni

Buda dla psa w kuchni

Duże piętrowe domy dają wiele możliwości. Co bowiem zrobić z dużą ilością miejsca znajdującego się pod schodami? Naprawdę niewiele potrzeba, aby wyczarować oryginalną i ciekawą budę dla psa:

buda dla psa pod schodami

Ładna buda zupełnie nie kłóci się z wystrojem domu, a można wręcz powiedzieć, że stanowi bardzo ciekawy dodatek i dodaje mu charakteru. Jeżeli posiadamy psa niewielkich rozmiarów – miniaturkę albo czworonoga w wersji standard – zawsze możemy skorzystać z jeszcze jednego, ciekawego pomysłu. Mianowicie zagospodarować miejsce w stopniu schodów. Duży pies na pewno nie zmieści się pod drugim stopniem schodów, natomiast mniejszy wejdzie tam bez żadnych problemów. Miejsce pod schodami jest mocno zakamuflowane, dlatego czworonóg będzie bardzo ukontentowany.

A skoro już decydujemy się na nietuzinkowe rozwiązania, może warto pomyśleć o takim udogodnieniu?  

ekskluzywna buda legowisko dla psa w kuchni

Podsumowanie

Eleganckie i nietypowe budy dla psa wcale nie muszą być drogie. Wystarczy odrobina pomysłowości, dobrego smaku i gustu. Serdecznie zachęcamy Państwa do wymiany spostrzeżeń i pomysłów na naszym forum. A może ktoś samodzielnie wykonał designerską psią budę? Jeżeli tak, gorąco prosimy o zasyłanie zdjęć!

Tagi artykułu: