Udostępnij ten artykuł.

Obroże dla chartów

Charty mają specyficzną budowę ciała. Jako że ich głowa jest węższa niż szyja, uwolnienie z obroży nie stanowi większego problemu. Planując wyprawkę dla charta, powinniśmy zatem pamiętać, że normalna obroża nie zda rezultatu. Optymalnym wyborem jest specjalna obroża dla psa charta. 
Właściciele, którzy zainwestują w charcie obroże skórzane mające wąskie końce, ale rozszerzające się w środkowej części, mają pewność, że obroża nie zaciśnie się zbyt mocno – jest zatem bezpieczna.

Skórzane obroże dla chartów Whippetów

Skórzane obroże dla chartów Whippetów

Na co zwracać uwagę w czasie zakupu obroży dla charta?

- materiał

Najlepszym wyborem jest obroża ze skóry bydlęcej o garbunku roślinnym – to trwałe i bardzo eleganckie rozwiązanie. Zawsze wybierajmy wyłącznie obroże naturalne.

- wykończenie

Precyzyjne szycie i chromowane, odporne na korozję okucia, gwarantują komfort noszenia i wydłużają żywotność obroży.

obroża dla charta z cyrkoniami i ćwiekami

Obroża dla charta z cyrkoniami i ćwiekami

- rozmiar

Charcia obroża nie może być ani za ścisła, ani za luźna. Nie kierujmy się zapewnieniami producenta, że akcesorium jest optymalne dla danej rasy – sami wykonajmy pomiary.

- cena

Obroże dla chartów można zakupić już za 40 zł (cena kształtuje się od długości obroży).  Ekskluzywne obroże skórzane dla chartów ze zdobieniami kosztują od 100 do 130 złotych. Mając w pamięci, że to produkt, który posłuży nam przez długie lata, nie warto na siłę szukać tańszych rozwiązań.

Zdecydowanie odradzamy wąskie obroże skórzane dla chartów czy pojedyncze łańcuszki bez ograniczników, które mogą sprawiać psu ból.

Obroża dla charta hiszpańskiego wykonana ze skóry

Obroża dla charta wykonana z miękkiej skóry i materiału

obroże dla chartów z wisiorkiem

Obroże dla chartów z wisiorkami

Tagi artykułu: