Udostępnij ten artykuł.

Ocieplana buda dla psa - cena i wymiary

Ocieplana buda dla psa to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które trzymają pod swoim dachem zwierzęta stare i schorowane. Niektórzy właściciele psów krótkowłosych (Jamników, Dobermanów, Chartów) również decydują się na dodatkowe ocieplenie budy, gdyż dochodzą do wniosku, że zwierzęta z krótką okrywą włosową nie mają takiej samej zdolności utrzymania ciepła, co psy z długim włosem. Większość weterynarzy nie podziela jednak tej opinii i przywołuje do pamięci informację, że włos Dobermana jest wewnątrz pusty, co powoduje, iż gromadzi się w nim powietrze i stwarza przez to doskonałą izolację cieplną.
Nie zmienia to jednak faktu, że odrobina luksusu należy się każdemu szczególnie, jeżeli zimy są mroźne, a temperatura spada kilka lub kilkanaście stopni poniżej zera. Wszystkie osoby, które nie wpuszczają swoich psów do domu i przewidują, że będą przez cały rok przebywały w budzie, muszą poważnie zastanowić się na sposobami docieplenia mieszkanka. Przebywanie w zimnym i zawilgoconym pomieszczeniu może, bowiem wpłynąć na zdrowie psa.

  • Ocieplana buda dla psa - od czego zacząć ?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni materiał podłogowy, który będzie jednocześnie trwały i przyjemny. Posadzka cementowa wprawdzie prezentuje się efektownie i chłodzi ciało psa w okresie letnim, ale zupełnie nie sprawdza się w zimie. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest wybór izolowanego drewna, które zostało uprzednio zaimpregnowane i zabezpieczone.

Dom dla psa powinien być wystarczająco duży, aby umożliwić zwierzęciu przewrócenie się na bok i wyciągnięcie. Nie należy jednak przesadzać z planowaniem powierzchni i zakładać dużych nadwyżek budowlanych. Jeżeli buda będzie zbyt pojemna, ciepło ciała zwierzęcia nie ogrzeje wnętrza. Dobra, ocieplana buda powinna posiadać izolowane podłogi, ściany i dach - nie możemy sobie zatem pozwolić na zakup tanich materiałów budowlanych, które po kilku miesiącach stracą swoje właściwości. Wlot do budy powinien zostać zabezpieczony plandeką, albo matą, która chroni wnętrze mieszkanka przed zimnym powietrzem.

Najprostszym i najtańszym sposobem ogrzania domu jest wyściełanie podłogi matą, albo poduszką elektryczną. Mata może zostać przytwierdzona również do sufitu, dzięki czemu ciepło będzie rozchodzić się równomiernie po całym pomieszczeniu.
Podgrzewana mata jest skutecznym sposobem na ogrzanie zwierzaka - szczególnie, jeśli dom jest ocieplony . Niemniej, część właścicieli odrzuca takie rozwiązanie, tłumacząc, że zwierzę może zaplątać się w kable elektryczne, bądź zniszczyć ogrzewacz. W rzeczywistości jednak, każda poduszka i mata posiada cewkę zabezpieczającą, która jest umieszczona wokół metalowego przewodu. Jeśli przewidujemy, że pies może żuć twardą powłokę ze sztucznego tworzywa, powinniśmy w ogóle zrezygnować z tego typu ogrzewania.

  • Buda dla psa ocieplona - własny system grzewczy

Osoby, które mogą pozwolić sobie na większą inwestycją, powinny skorzystać z opcji montażu grzejnika. Grzejnik stanowi zewnętrzne źródło ogrzewania i jest fantastycznym rozwiązaniem dla osób, które budują mieszkanie dla psa, przylegające do ich posesji. Grzejnik może służyć również jako osuszacz powietrza i zapobiegać powstawaniu grzybów i pleśni wewnątrz budy. Pies, który przebywa w mokrej i zapleśniałej budzie, może zachorować na zwyrodnienia stawowe.

  • Buda wewnątrz garażu

Dobrym pomysłem jest umieszczenie budy w garażu i przygotowanie oddzielnego wejścia dla zwierzęcia. Wiąże się to z wycięciem otworu w ścianie garażu i zabezpieczeniu go małą wkładką. Tego typu rozwiązanie jest absolutnie nieinwazyjne i determinuje niewielkie koszta. Właściciel nie musi martwić się, bowiem o ocieplanie budy i doprowadzanie doń instalacji grzewczej.

Ocieplone buda dla psa ceny:

buda dla dla psa rozmiar L 270 złotych,

buda dla psa z przedsionkiem 500 - 530 złotych,

buda dla psa z 2 pomieszczeniami około 800 złotych,

buda dla psa podwójnie ocieplona 900 złotych,

buda dla psa dużego  firmy Ferplast 1400 - 1500 złotych.

Tagi artykułu: