Udostępnij ten artykuł.

Owczarek węgierski wysokość waga cena

Puli owczarek węgierski wywodzi się od pierwotnych azjatyckich psów pasterskich, choć rasa ta w pełni rozwinęła się na Węgrzech. Jest to rasa pracująca jako stróże domostw lub opiekunowie stad bydła, albo trzymana po prostu jako psy do towarzystwa.

Wysokość idealna to 41-43 cm dla psów oraz 38-40 cm dla suk.

Waga powinna wynosić 13-15 kg u psów i 10-13 kg u suk tej rasy.

Umaszczenie Dopuszczalne są umaszczenia jednolicie czarne, jednolicie białe, lub płowe z czarną maską.

Pielęgnacja Włos Puli skręca się w charakterystyczne sznury, stosunkowo łatwe do pielęgnowania. Wymagają one ręcznego oddzielania, co przy prawidłowych skrętach nie zajmuje dużo czasu. Nie stosuje się czesania, kąpiel okazjonalna.

Zdrowie Puli owczarek węgierski nie cierpią na żadne choroby genetyczne, a ich wrażliwe punkty to oczy i uszy, które są narażone na podrażnienia i infekcje. Ma to związek z długą sierścią na głowie i wiąże się z koniecznością regularnego przemywania oraz kontroli tych miejsc.

Rodzina Puli owczarek węgierski to pies towarzyski i wesoły, który doskonale sprawdza się jako pies rodzinny, zwłaszcza dla tych osób, które lubią aktywnie wypoczywać. Kocha dzieci i chętnie się z nimi bawi. Nie wykazuje oznak agresji, choć wobec nieznajomych zachowuje nieufność i rezerwę. Jest niezwykle inteligentny i szybko się uczy.

Cena szczeniąt około 7000 złotych.

Tagi artykułu: