Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Ozdoby z filcu, jak zrobić perfekcyjną ozdobę z filcu?

     Ozdoby z filcu (psy, misie, kwiatki itg.) są ostatnimi czasy bardzo popularne zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych Pań. To doskonała ozdoba torebki oraz efektowna dekoracja pokoju. Niestety, w sklepach możemy zakupić jedynie standardowe ozdóbki przedstawiające kwiaty, wzory regionalne, loga ulubionych zespołów muzycznych etc. Jeżeli jednak zależy nam na niestandardowych ozdobach, warto przeglądać strony internetowe lub zabrać się samemu do tworzenia efektownych dekoracji.

Zapytaliśmy Panią Joannę jak zrobić filcowe pieski?

     Wystarczy odrobina wyobraźni, duży arkusz filcowy, przezroczysta nić oraz klej. Miniaturki powstają w bardzo czasochłonnym procesie filcowania na sucho. Za pomocą specjalnych igieł zbija się wełnę czesankową, rzeźbiąc porządany kształt . Czas tworzenia takiej miniaturki, dla wprawnej ręki to od kilku do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od wielkośći i stopnia skomplikowania.

i mała ciekawostka maltańczyk jest wykonany z prawdziwego włosa tego pieska

Co można wyczarować za pomocą tych trzech niepozornych przedmiotów? Tadam: http://joannazatorska.blogspot.com/2013/12/zalegosci-cd.html. 

     Filcowe psy to gratka dla każdego miłośnika czterech łap! Wszystkie maskotki wykonane zostały z filcu i stanowią wierne odwzorowanie prawdziwych psów. Pomysł bez wątpienia świetny, a i sposób realizacji godny pochwały!

Maskotki psy wykonane z filcu

Filcowy pies Bulterier

Seter szkocki Gordon z filcu

Filcowy pies Seter szkocki Gordon

ozdoby z filcu

Maltańczyk wykonany z prawdziwej sierści Maltańczyka

Filcowy Lhasa apso

Filcowy pies Lhasa apso

Ozdoby z filcu pieski Jamniki

Filcowe Jamniki

Zachęcamy do eksperymentowania z materiałami i tworzenia własnych filcowych piesków.

Wszytkie prace są wykonane przez Panią Joannę Zatorską.

Tagi artykułu: