Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Rasa: Pakistański Bull Terrier

   Istnieją trzy główne odmiany Pakistańskich Bull Terrierów (Gull Terr) zróżnicowane pod względem wielkości oraz użytkowności.  Pakistańskie Bull Terriery mogą mieć uszy stojące (Kohati Gull Terr), półstojące bądź oklapnięte.

 Historia

   Pakistańskie Bull Terriery (PAKISTANI BULL TERRIER) są kuzynami angielskich Bulterierów. Gdy Dekan był pod panowaniem brytyjskim, żołnierze Korony przywozili z Wielkiej Brytanii czystej krwi angielskie Bulteriery. Psy były następnie krzyżowane z lokalnymi rasami, co doprowadziło do powstania pierwszych Pakistańskich Bull Terrierów.
Gull Terrier są praktycznie nieznane w innych częściach świata. Niegdyś wykorzystywano je do ulicznych walk w Pakistanie, ale po ich zakazaniu czworonogi zyskały status obrońców domu.
Wygląd

     Pakistańskie Bull Terriery mierzą średnio od 50 do 66 cm wysokości w kłębie – są zatem zaliczane do grupy psów dużych. Ważą średnio 35-45 kilogramów.
Ciało muskularne (lecz nie przesadnie) i mocne. Korpus pełny i okrągły, a ramiona mocne i muskularne. Stop tylko nieznacznie zaznaczony.
Najczystsze pakistańskie bull terriery zawsze mają stojące uszy. Ich płaszcze są zwykle białe, jednak dopuszcza się występowanie ciemnych kolorowych oznaczeń na twarzy. Sierść jest gładka i krótka.

Temperament

    Psy Pakistańskie Bull Terriery są często nieufne wobec obcych. Mają silny instynkt terytorialny i zawsze staną w obronie swojego właściciela. Są doskonałymi, uważnymi stróżami. Z natury inteligentne, choć szkolenie może sprawić pewne trudności (to psy wyłącznie dla osób doświadczonych). Nadają się do rodzin z małymi dziećmi, niemniej kontakty z najmłodszymi powinny być nadzorowane. Aby psy nie wykazywały skłonności do agresji, ani zbytniej nieśmiałości, muszą być prawidłowo uspołecznione.

Szczeniak Pakistańskiego bull terriera

Szczeniak Pakistańskiego Bull Terriera foto. Pakistani Bull Terrier

   Pakistańskie Bull Terriery nie tolerują małych zwierząt; mogą próbować zdominować inne psy. Uwielbiają być blisko swojego opiekuna i spędzać z nim każdą wolną chwilę. Po odpowiednich przeszkoleniu i zdyscyplinowaniu można je z powodzeniem wykorzystywać jako psy obronne; są bardzo szybkie i dokładne, a przy tym zwinne i zawsze chętne do pracy.

Zdrowie i Pielęgnacja

    U dorosłych psów często pojawiają się problemy ze słuchem, które mogą prowadzić do głuchoty. Pakistańskie Bull Terriery zupełnie nie nadają się do mieszkania w bloku, gdyż mają olbrzymie zapotrzebowanie na ruch. Przyszli właściciele muszą zdawać sobie sprawę, że aby pies był zdrowy i szczęśliwy potrzebuje przynajmniej jednego dłuższego spaceru w ciągu dnia – minimum godzina.
Psy żyją średnio 7-10 lat.

Pies Pakistański bull terrier

Pakistański Bull Terrier foto. Pakistani Bull Terrier

Wysokość: Psy mierzą średnio od 50 do 66 cm wysokości w kłębie.

Waga: Ważą średnio 35-45 kilogramów.

Umaszczenie: Płaszcze są zwykle białe, jednak dopuszcza się występowanie ciemnych kolorowych oznaczeń na twarzy.

Zdrowie: Możliwe problemy laryngologiczne.

Pielęgnacja: Psy potrzebują dużo ruchu. Nie mają szczególnych wymagań pielęgnacyjnych.

Rodzina: Nieufne wobec obcych. Oddane właścicielowi. Mogą mieszkać w rodzinach z małymi dziećmi, o ile zostały prawidłowo uspołecznione. Wymagają konsekwentnego prowadzenia i odpowiedzialnego właściciela.

Inne nazwy: Pakistani Gull Terr, Pakistani Bull Terrier, Kohati Gull Terr, Gull Terr, Kohati Gultair

Kraj pochodzenia: Pakistan

Cena szczeniąt waha się od 8000 do 50000 Rs (Rupi indyjskich)

Portal psy-pies.com dziękuje za udostępnienie zdjęć Pakistani Bull Terrier

Tagi artykułu: