Udostępnij ten artykuł.

Pastuch dla psa jako niewidoczne ogrodzenie naszego ogrodu

Każdy pies potrzebuje ruchu i świeżego powietrza. Posiadając dom z ogrodem, teoretycznie możesz bez przeszkód wypuszczać psa bez smyczy i kagańca. Wielu właścicieli boi się jednak to robić, szczególnie gdy mają duże psy. Dlaczego? Zazwyczaj obawiają, że pies ucieknie, wskoczy na sąsiada lub dajmy na to podepcze kwiaty, czy pogryzie zabawkę dziecka leżącą w piaskownicy przez domem. Właśnie dlatego wymyślono coś takiego jak pastuch dla psa. Może brzmieć groźnie, ale jest to naprawdę rewelacyjne urządzenie, które tobie zagwarantuje spokój, a twojemu psu bezpieczeństwo.

Pastuch dla psa jest o wiele bardziej polecany niż niewygodny kojec dla psa. Głównie dlatego, że pies posiada swobodę, nie jest uwięziony w klatce, czy uwiązany na smyczy, a mimo to nie opuszcza wyznaczonego obszaru. Fizyczne ogrodzenie dla psa staje się zbędne.

Co to jest pastuch dla psa?

Można błędnie sądzić, że pastuch dla psa jest drucianym ogrodzeniem zasilanym prądem. Z oczywistych powodów, dziś raczej nikt nie decyduje się na takie rozwiązanie na swojej posesji. Może to być zbyt niebezpieczne, stanowić zagrożenie dla dzieci, zwierząt i dorosłych. Urządzenie, o którym piszemy, jest to pastuch dla psa bezprzewodowy. Kupuje się go w celu zapewnienia bezpieczeństwa psu i nauczenia go, że może się poruszać bez smyczy tylko na wyznaczonym terenie. Zasilenie prądem jest konieczne, ale tylko na początku, podczas tresury psa.

 

Dzięki pastuchowi, pies nie przekracza określonej linii, nie ucieka poza teren posiadłości. Jest to takie nowoczesne elektryczne ogrodzenie dla psa.

 

pastuch dla psa

pastuch dla psa - wyznaczony obszar dla psa oznaczony chorągiewkami

Elektryczny pastuch dla psa instrukcja obsługi

Standardowe urządzenie składa się z obroży zasilanej bateriami, nadajnika, akumulatorów, przewodu antenowego i flag ostrzegawczych. Zanim zaczniesz korzystać z pastucha, musisz wyznaczyć bezpieczny obszar dla psa, który oznaczasz chorągiewkami. Teraz przychodzi czas na tresurę psa, bowiem zwierzę musi się nauczyć, na czym polega działanie pastucha. Oczywiście tresura powinna przebiegać w miłej atmosferze, tak by pies wiedział, że pastuch nie ma na celu go skrzywdzić, gdyż istnieje dla jego bezpieczeństwa.

Podczas tresury, pies powinien być na smyczy. Zakładasz mu elektryczną obrożę i podchodzisz do końca bezpiecznej strefy. W momencie przekraczania wyznaczonego obszaru, pies powinien usłyszeć charakterystyczny dźwięk i poczuć impulsy elektryczne pochodzące z obroży. Jest to dla niego znak, żeby się zatrzymać. Jeżeli pies się zatrzyma, daj mu nagrodę, przytul, pochwal. Powtórz ćwiczenie kilka razy, jednak nie przesadzaj. Daj mu odpocząć.

Trening psa trwa zazwyczaj około 7 dni, czasem dłużej, czasem krócej. Jak już pies zrozumie, że nie może wychodzić poza chorągiewki, możesz go spuścić ze smyczy. Pies nauczył się, że wykroczenie poza pewien obszar, będzie dla niego nieprzyjemne. Zrób test, na przykład rzuć psu piłkę lub ulubiony przysmak poza wyznaczoną strefę i zobacz, czy ulegnie pokusie. Jeżeli nie przekroczy wyznaczonej linii, oznacza to, że możesz psa bezpiecznie wypuszczać do ogrodu, lub poza dom. Pies będzie biegał tylko w wyznaczonym przez ciebie miejscu. Z czasem można ściągnąć chorągiewki. Pamiętaj, że ogrodzenie dla psa powinno być względnie stałe, nie zmieniaj wciąż położenia chorągiewek, gdyż w ten sposób pies będzie się czuł zagubiony.

Dzięki pastuchowi pies uczy się, że nie może opuszczać określonego terenu. Musisz także nauczyć psa, że są chwile, kiedy może opuścić teren. W tym celu podchodzisz do niego, przywiązujesz do smyczy i mówisz określoną komendę, np. „idziemy”, „chodźmy”. Dzięki temu pies wie, że przyszedł czas na bezpieczne opuszczenie elektrycznego ogrodzenia. Wie także, że może opuszczać teren wyłącznie pod opieką właściciela.

Najważniejsze zalety pastucha dla psa:

1.      Nie ma konieczności trzymania psa na smyczy czy w kojcu

2.      Pies może do woli biegać na wyznaczonej  przestrzeni

3.      Pies czuje się wolny, ale też jest bezpieczny

4.      Z pastucha mogą korzystać wszystkie psy, zarówno małe, jak i duże

5.    Tresura psa przebiega bardzo szybko, głównie dzięki możliwości skutecznej korekty zachowania psa (elektryczna obroża)

ZESTAW PASTUCH DLA PSA

kompletny zestaw pastucha dla psa

Pastuch dla psa cena

Ceny pastuchów dla psów wahają się między 150 a 1000 zł. Nie warto inwestować w urządzenia najtańsze, gdyż zazwyczaj szybciej się psują. Najbardziej polecamy kupować pastuchy kosztujące od 300 do 600 zł. W tym przedziale cenowym można kupić naprawdę skuteczne i trwałe urządzenia. Zwróć uwagę, czy pastuch dla psa wykonany jest z dobrej jakości materiałów. Nie wszystkie urządzenia nadają się dla małych lub dużych psów, głównie ze względu na nieodpowiednią długość i szerokość obroży. 

 Kupując urządzenie, zwróć uwagę na to, czy pastuch dla psa:

·        jest wodoodporny

·        posiada regulację mocy

·        posiada czytelną instrukcję w języku polskim

·        posiada regulowaną obrożę

·        ma długi zasięg antenowy

·        posiada system alarmujący właściciela o przekroczeniu przez psa zagrody

·        spełnia określone normy (nie wyrządzi krzywdy psu)

Tagi artykułu: