Udostępnij ten artykuł.

Pies i kot

Pies czy kot? Oto jest pytanie. A może pies i kot razem?

Dosyć często zdarza się, że po dojściu do wniosku, iż pragniemy posiadać w naszym mieszkaniu jedno z wyżej wymienionych zwierząt zastanawiamy się na odpowiedzią, którego ze wspomnianych zwierzaków wybrać. W celu ułatwienia odpowiedzi warto zadać sobie kilka, podstawowego rodzaju pytań, które mogą okazać się dosyć pomocnymi w dokonaniu wyboru.

Podstawowym pytaniem oczywiście jest tu fakt czy posiadając zwierzę, jakim jest pies będziemy w stanie poświęcić mu wystarczającą ilość uwagi i w pełni spełnić oczekiwania zwierzęcia odnośnie spacerów, zabaw i wychodzenia z domu.

Podobnych dylematów unikniemy oczywiście w przypadku posiadania w mieszkaniu kota, każdy kot to olbrzymi indywidualista potrafiący w doskonały sposób samemu zająć się sobą podczas naszej nieobecności w domu. W związku z posiadaniem psa wiąże się także obowiązek kilkukrotnego wychodzenia na spacery. W zależności od wybranej wielkości psa, zwiększają się także koszty utrzymania.

pies i kot najlepsi przyjaciele z podwórka

wspólna zabawa psa i kota

Posiadając jedno z tych zwierząt lub oba razem, należy pamiętać także o tym, że w przypadku częstych wyjazdów służbowych lub rodzinnych będziemy zmuszeni zatroszczyć się o kogoś, kto będzie odwiedzał zwierzęta w trakcie naszej nieobecności i tak jak w przypadku kota wystarczy wejść i opróżnić kuwety i uzupełnić miskę, tak w przypadku psa, osoba której pies nie zna będzie miała utrudnione zadanie przejścia przez próg mieszkania.

Na zakończenie warto jest dodać, że żadne ze zwierząt nie jest pluszową zabawką, którą będziemy mogli odstawić w kąt lub co gorsza i wręcz niedopuszczalne, wywieźć i pozostawić gdzieś w lesie wtedy, kiedy przyjdzie nam ochota na dwutygodniowy wyjazd wakacyjny. To żywa istota wymagająca ze strony człowieka opieki, poświęcenia jej czasu i uwagi oraz zatroszczenia się o jej potrzeby. Istota, która w zamian za dobre traktowanie potrafi odwdzięczyć się olbrzymią miłością i oddaniem dla swego opiekuna.

kot i pies śpiący razem

najlepsi przyjaciele pies i kot

Niestety smutną prawdą okazuje się być fakt, że w wielu przypadkach pies i kot potrafi darzyć się większym zrozumieniem i przyjaźnią niż człowiek posiadający którekolwiek z tych zwierząt.

Tagi artykułu: