Udostępnij ten artykuł.

Pies szczeka w domu

Decydując się na posiadanie psa w swoim domu warto sobie przed przyniesieniem szczeniaka w progi naszego mieszkania w pełni uzmysłowić, iż jest to lub na pewno będzie stworzenie, które niejako jest stworzone po to by szczekało.

Szczekanie psa leży w jego prawdziwej naturze, pewne odmiany szczekają mniej inne zdecydowanie więcej. Szczekanie psa związane jest zazwyczaj z kilkoma reakcjami i cechami charakteru naszego pupila.

Poprzez swe szczekanie pies może pragnąć poinformować swego opiekuna i stado powierzone jego opiece o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Swym szczekaniem potrafi on także w dość skuteczny sposób odstraszyć nieproszonego gościa czy intruza próbującego wkroczyć na teren powierzony jego opiece. Czasami w podobnych przypadkach w chwili znaczniejszego zagrożenia pies może szczekać w wyniku nazbyt dużego strachu i obawy powstałej w wyniku nieprzewidzianego i trudnego do zrozumienia dla niego zajścia. Innym typem szczekania psa, będzie szczekanie w celu zwrócenia na siebie większej uwagi, czując się pozostawionym gdzieś z boku pies w ten sposób pragnie o sobie przypomnieć i pokazać, że istnieje i oczekuje zainteresowania. Szczekanie to będzie łudząco podobne do szczekania z tęsknoty za swym opiekunem. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się pozostawienie cicho włączonego radia, tak aby pies miał wrażenie że nie jest sam w mieszkaniu.

Pewną, nieco bardziej specyficzną przyczyną szczekania jest szczekanie w związku z nudzeniem się naszego pupila, oprócz szczekania niektóre z psów zaczynają dodatkowo wyć lub kopać. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku okazuje się być dostarczenie psu interesującej go zabawki.

 

obroża antyszczekowa dla psa

obroża antyszczekowa dla psa

Oczywiście gdy pies szczeka w domu zawsze istnieje możliwość próby zmniejszenia częstotliwości i skali psiego szczekania w oparciu o skorzystanie z właściwego treningu lub wizyty u behawiorysty. O ile szczekanie psa nam samym może nie przeszkadzać i nadto nie doskwierać to już zupełnie innego zdania mogą być nasi sąsiedzi zamieszkujący wspólnie z nami w jednej klatce schodowej. W wyjątkowo trudnych przypadkach istnieje również możliwość skorzystania z obroży antyszczekowej.

Tagi artykułu: