Udostępnij ten artykuł.

Pies z filmu Beethoven jakiej jest rasy?

Psy rasy Bernardyn przez dłuższy czas były kojarzone jedynie z agresją, chęcią dominacji i niepohamowaną chucią. Stało się tak na skutek głośnego filmu i książki autorstwa Stephena Kinga p.t. „Cujo”. Książka opowiadała o bernardynie, który na skutek ukąszenia przez nietoperza zaraził się wścieklizną i siał spustoszenie w swojej okolicy. Na skutek jego ataku kilkoro osób straciło życie. Książka została wydana na początku lat dziewięćdziesiątych, zaś niespełna 10 lat później na ekrany kin wszedł film „Beethoven”.

„Beethoven” to opowieść o małym bernardynie, który zostaje uprowadzony ze sklepu zoologicznego. W czasie transportu klatka zostaje jednak otwarta i pies wyślizguje się z pułapki; po licznych perypetiach trafia do domu wielodzietnej, podmiejskiej rodziny Newtonów. Dzieci natychmiast zakochują się w psie i namawiają ojca na adopcję tegoż. Pomimo licznych sprzeciwów i utyskiwań, pies pozostaje rodzinie i sieje istne spustoszenie w domu, ogrodzie i okolicy. Pies Beethoven jest bardzo rezolutnym i inteligentnym psem, który nade wszystko uwielbia zabawy ze swoimi małymi przyjaciółmi. Niestety, z racji swoich wielkich rozmiarów nie zawsze jest w stanie zapobiec zniszczeniom. Pan domu bywa z tego powodu wielce niepocieszony i przez długi czas bije się z myślami, czy nie oddać zwierzęcia do adopcji. Dzieci i żona skutecznie wybijają mu te pomysły z głowy.

Akcja filmu nabiera tempa w momencie, kiedy pies zostaje oskarżony o pogryzienie weterynarza. Wszyscy członkowie rodziny wiedzą jednak, że pies z filmu Beethoven nie jest agresywny i nigdy w życiu nie dopuściłby się takiego czynu. W trosce o życie przyjaciela rozpoczynają wendettę, która zostaje zakończona sukcesem. Weterynarz okazuje się oszustem, który prowadził na zwierzętach eksperymenty naukowe. Pies Beethoven wraz z towarzyszami niedoli udaje się do domu. Film kończy się pamiętną sceną, w której właściciele wraz z kilkunastoma pupilami kładą się spać.

Pies z filmu Beethoven jakiej jest rasy?

Bernardyn - rasa psa która zagrała w filmie Beethoven

Imię Beethoven nie wzięło się z powietrza. Dzieci postanowiły ochrzcić nim psa po tym, jak ten entuzjastycznie zareagował na dźwięki V Symfonii sączącej się z radia. Charakter zwierzęcia nijak nie odnosi się do jego imienia. Pies Beethoven jest bowiem nadpobudliwy, ma ciężki charakter i często psoci. Kocha swoich właścicieli, jednakże zdarza się mu być nieposłusznym. Z czasem nieco pokornieje i nie czyni tylu zniszczeń co we wcześniejszym okresie życia.

Tagi artykułu: