Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Piesek Boo

Zdecydowana większość obecnych użytkowników Internetu ma swój własny profil na facebooku, jednak nie tylko ludzie cieszą się ogromną popularnością na tym jakże powszechnie znanym serwisie  społecznościowym.

Ostatnim czasem dużą sławę zdobył w nim piesek Boo. Jego krótkie, urocze imię znaczy „Kochanie”. Jego profil na facebooku zdobył ogromną popularność - ponad dwa miliony osób lubi jego stronę. W zdobyciu rozgłosu pomogły mu takie gwiazdy jak Khloe Kardashian czy piosenkarka Ke$ha, umieszczając swe zdjęcia z nim na twitterze. Wtedy właśnie, w 2009 roku, zaczął funkcjonować jego profil na facebooku, z każdym tygodniem zdobywając coraz więcej fanów.

Jego właściciel, obawiający się o swoją prywatność i ukrywający się pod pseudonimem J.H Lee, pierwsze zdjęcie opublikował w sieci dla żartu, nie sądząc, że jego pupil zdobędzie tak ogromną sławę. Jego unikalny wygląd też jest wynikiem przypadku - piesek Boo musiał mieć ścięte włosy, ponieważ nie można było go dłużej czesać. Początkowo J.H Lee był niepocieszony, jednak po pewnym czasie uznał, że jego ulubieniec wygląda tak o wiele lepiej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż ten jakże popularny piesek Boo jest jedną z odmian szpica, jaką jest szpic miniaturowy, popularnie nazywany Pomeranian. Nazwa ta miałaby też ukierunkowywać wywodzenie się tej rasy z Pomorza, krajem patronackim w obecnej chwili są dla niej Niemcy.

Sławny pies Boo z Facebooka

Piesek Boo najsłynniejszy pies na Facebok-u

Odpowiedni zabieg groomerski względem jego okrywy włosowej pozwolił na uzyskanie tak słodkiego wyglądu tego pieska. Szpic miniaturowy - Pomeranian jest jednym z typowych psów do towarzystwa, dobrze też sprawdzających się w charakterze domowego stróża. Jest to jedna z bardziej tolerancyjnych i przyjaznych dzieciom psich ras. Odkąd jego właściciel udostępnił zdjęcie psa na facebooku w koszulce amerykańskiej drużyny baseballu The Cubs, ich akcje znacząco się podniosły. Piesek Boo jest również twarzą organizacji pomagającej dzieciom. Dzięki niemu jedna z nich zyskała datki podczas tak zwanego We Day (Nasz Dzień).

Większość internautów uważa pieska Boo za uroczego, jednak można spotkać się również z komentarzami „dajcie mu normalnie żyć, to tylko pies”. Jednak przedstawianie tego psa w różnych stylizacjach, pozach i scenach wziętych z życia codziennego przysparza mu każdego dnia zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników.

O Boo słynnym psie na Facebooku została niedawno wydana również książka, zbiór fotografii pod tytułem „Boo- Życie najsłodszego psa na świecie”. Sądząc po jego dotychczasowej popularności, będzie to bez wątpienia jedna z częściej nabywanych pozycji książkowych.

Tagi artykułu: