Udostępnij ten artykuł.

Plac zabaw dla psów w Wilanowie

Na Plaży Wilanów, na blisko 1000 m2 ogrodzonego terenu, powstaje plac zabaw dla psów ze slalomem, równoważnią, kładkami, regulowanymi drążkami  do skoków, tubą, i masą innych atrakcji.

Plac zabaw Wilanów Dog Park ma również wydzieloną strefę dla mniejszych piesków z urządzeniami i akcesoriami dostosowanymi do ich rozmiarów. Sponsorem placu jest firma Butcher’s Pet Care, która dzięki współpracy z Dzielnicą Wilanów m.st. Warszawy, postanowiła uruchomić pierwszy taki obiekt rekreacyjny w Polsce.

Skąd pomysł na budowę placu?

W Polsce żyje około 7 milionów psów, z czego duża część w miastach. Na co dzień właściciele nie mają możliwości wyjeżdżać z psem do lasu, na łąkę czy w inne miejsce sprzyjające rekreacji i eksploracji. Każdy pies marzy jednak, aby w czasie spaceru oswobodzić się z krępującej smyczy i radośnie pohasać na świeżym powietrzu. Właśnie z tego powodu z roku rok na rok powstają nowe wybiegi dla psów – ogrodzone tereny, do których ludzie (poza opiekunami psiaków) nie mają dostępu.

Zabawy psów na placu zabaw dla psów

Inicjatywa Butcher’s jest jednak zupełnie innowacyjna:

- Idei oraz urządzeń jakie powinny się znaleźć w miejskim placu zabaw szukaliśmy głównie w istniejących rozwiązaniach amerykańskich, gdzie place zabaw, szczególnie w dużych miastach są naturalną częścią krajobrazu; ich funkcje i bezpieczeństwo konsultowaliśmy z ekspertami: behawiorystą i weterynarzem – mówi Grażyna Leloch-Wilgat, International Marketing Manager Butcher’s Pet Care.

Władze dzielnicy Wilanów ze swojej strony zapewni torebki na psie odchody oraz pojemniki. Oczywiście to jak w przyszłości będzie prezentował się wybieg, zależy w dużej mierze od właścicieli. Nie musimy przypominać, że psim (de facto) obowiązkiem każdego opiekuna jest sprzątanie po swoim czworonogu. 

Sprzątanie psiej kupy po psie

Na terenie placu zabaw dla psów planowane są porady lekarsko-weterynaryjne, zawody, pokazy tresury i inne atrakcje prowadzone przez profesjonalistów.

Plac zabaw Wilanów Dog Park znajduje się na ulicy Wilanowskiej, wejście od alei Wilanowskiej.

Tagi artykułu: