Udostępnij ten artykuł.

Płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek psów i kotów

Płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek psów i kotów firmy Eurowet jest dermokosmetykiem weterynaryjnym łagodzącym podrażnienia spojówek, ułatwiającym naturalne nawilżenie oczu i powiek u psów i kotów oraz pomagającym usunąć zanieczyszczenia gromadzące się w worku spojówkowym. To antyseptyczny i izotoniczny płyn o pH identycznym ze łzami czworonogów; zawarty weń chlorek benzalkoniowy należy do czwartorzędowego związku amoniowego i działa bakteriobójczo na drobnoustroje gram-dodatnie i gram-ujemne. Woda chabrowa przejawia natomiast właściwości przeciwzapalne. Płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek, Płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek

Stosowanie:

Płyn OPTEX do pielęgnacji oczu psa możemy wprowadzać bezpośrednio do worka spojówkowego psa (zalecane), a następnie odprowadzać jego nadmiar, lub nawilżać oko psa namoczonym kompresem. Przemywamy także powieki. Optex jest w pełni bezpieczny dla psów i kotów i może być stosowany nawet codziennie. W przypadku stosowania profilaktycznego zaleca się zakraplanie oczu dwa razy w tygodniu.

Składniki według INCI:

AQUA, CENTAUREA CYANUS WATER, METHYLPARABEN, BENZALKONIUM CHLORIDE, CI 42051, PHOSPHORIC ACID

Płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek psów i kotów

płyn OPTEX do przemywania oczu i powiek psów i kotów

Komu polecamy płyn Optex?

Właścicielom psów długowłosych, u których zbiera się wydzielina pod okiem. Optex ułatwia jej usunięcie, nie powodując przy tym dyskomfortu i nie narażając psy na ból.

Cena płynu OPTEX do przemywania oczu i powiek dla psa - 21 - 27 złotych za 100 ml. Źródło allegro

Tagi artykułu: