Udostępnij ten artykuł.

Powstała pierwsza w Polsce szkoła osteopatii zwierzęcej

Osteopatia to naturalna metoda diagnozowania, leczenia i profilaktyki, oparta na technikach manualnych i holistycznym podejściu do zdrowia. Dotychczas znana przede wszystkim z zastosowania u ludzi, właśnie wkracza do świata zwierząt. We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce, niepubliczna Szkoła Osteopatii Zwierzęcej – ISOA. Rekrutacja wystartuje od 3 października. Pierwsze zajęcia ruszą w styczniu 2018 r.

International School of Osteopathy for Animals (ISOA) kształcić będzie osteopatów zwierzęcych. Uczestnicy 3-letniego programu zdobędą specjalistyczną wiedzę, unikatowe w Polsce kompetencje, a przy tym szansę na ekscytującą pracę ze zwierzętami. ISOA przygotuje słuchaczy do prowadzenia własnej praktyki oraz współpracy m.in. z gabinetami weterynarii, centrami rehabilitacji zwierząt, licencjonowanymi hodowlami, ośrodkami jeździeckimi czy ogrodami zoologicznymi.

Szkoła jest przeznaczona zarówno dla osób, które posiadają wykształcenie w takich dziedzinach, jak np. fizjoterapia, osteopatia, weterynaria, zootechnika czy nauki pokrewne, jak również tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę związaną z troską o zdrowie zwierząt. Naukę w ISOA może rozpocząć każdy, kto zdał maturę.
 
ISOA ma siedzibę we Wrocławiu. Powstała z inicjatywy Marcina Szkolnickiego – osteopaty i fizjoterapeuty z ponad 16-letnim doświadczeniem. – Blisko 10 lat temu miałem niezwykłą przyjemność współtworzyć szkołę, która wykształciła do dziś setki osteopatów zajmujących się terapią ludzi. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że wraz z IFOA, naszym włoskim partnerem, mogę otworzyć nowy rozdział w polskiej osteopatii i zapoczątkować pierwszy w kraju, tak kompleksowy program nauczania w dziedzinie osteopatii zwierzęcej – mówi Marcin Szkolnicki, osteopata, założyciel ISOA.

niepubliczna Szkoła Osteopatii Zwierzęcej


Program ISOA powstał w oparciu o standardy nauczania wypracowane w jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół osteopatii zwierzęcej w Europie – EDUCAM IFOA (Włochy). Obejmie do 360 godzin zajęć teoretycznych i 400 godzin praktyki, w zależności od wykształcenia kandydata. Zajęcia zaplanowano raz w miesiącu, w trybie weekendowym. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymają dyplom osteopaty zwierzęcego i możliwość przystąpienia do międzynarodowego egzaminu na uniwersytecie Jean Monnet A.I.S.B.L. w Brukseli.

Misją ISOA jest dążenie do profesjonalizacji zawodu osteopaty zwierzęcego, w tym zapewnienie, że osoby pracujące ze zwierzętami będą miały umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii w sposób kompetentny i przede wszystkim bezpieczny.

Osteopatia jest nieinwazyjną metodą diagnozowania, leczenia i profilaktyki o blisko 150-letniej tradycji. Koncentruje się na organizmie jako całości. Wykorzystując techniki manualne, wspiera naturalne procesy jego samoregulacji. Rozwój osteopatii wspiera Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W Stanach Zjednoczonych rozwinęła się już tak dalece, że lekarz medycyny osteopatycznej (DO) posiada takie same uprawnienia do leczenia, jak lekarz medycyny (MD).

Osteopatia zwierzęca łączy osiągnięcia medycyny osteopatycznej z wiedzą o anatomii i fizjologii zwierząt. Jako dziedzina nauki i praktyki, intensywnie się rozwija, oferując miłośnikom zwierząt obiecującą karierę i pełną pasji pracę.


Szczegółowe informacje o programie ISOA:

Organizatorzy programu:
⦁    podmiot prowadzący: ISOA, Polska
⦁    partner merytoryczny: EDUCAM IFOA, Włochy

Warunki przyjęcia do szkoły:
⦁    egzamin maturalny, kolejność zgłoszeń

Okres nauki: 3 lata
Początek 1. roku: styczeń 2018

Miejsce:
⦁    zajęcia teoretyczne: Wrocław, ul. Ruska 51
⦁    zajęcia praktyczne: Wrocław i okolice

Wsparcie nauczania:
⦁    wykładowcy zagraniczni: tłumaczenie konsekutywne
⦁    zajęcia praktyczne: instruktor, 2 asystentów    Zakres zastosowania wiedzy:
⦁    małe zwierzęta (w tym: psy, koty)
⦁    duże zwierzęta (w tym: konie)
⦁    zwierzęta egzotyczne

Przebieg nauki:
⦁    1. rok – podstawy osteopatii, mniejsze zwierzęta
⦁    2. rok – terapia zwierząt dużych, w tym koni
⦁    3. rok – osteopatia zwierzęca: pogłębienie wiedzy

Organizacja nauczania:
⦁    8-12 zjazdów / rok, w zależności od wykształcenia kandydata
⦁    zjazdy 1 raz / miesiąc, 3 dni (piątek-niedziela)

Warunki zaliczenia:
⦁    udział w minimum 70% zajęć na roku, testy sprawdzające
⦁    egzamin praktyczny na koniec każdego roku
⦁    egzamin dyplomowy na zakończenie naukiWięcej informacji o Szkole Osteopatii Zwierzęcej ISOA na:
www.isoa.pl oraz facebook.com/isoapoland/

 

Tagi artykułu: