Udostępnij ten artykuł.

Psia moda

W związku z faktem, iż to właśnie pies okazuje się być jednym z najlepszych przyjaciół niemalże każdego człowieka, mało kogo dziwi w dniu dzisiejszym fakt przebierania jak i ubierania psa w różnego rodzaju stroje. Mogą to być zarówno ubrania typowo ozdobne jak też te mające na celu ochronę naszego pupila przed mało sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Zapewnienie swojemu kochanemu pupilowi jak najdoskonalszych warunków bytowych leży w naturze każdego odpowiedzialnego właściciela. Niektórzy z nich mają w tym przypadku na uwadze zapewnienie dobrych warunków bytowych w postaci odpowiedniego lokum i posłania, inni natomiast uważają za stosowne ubieranie psa w przeróżne kreacje, dotyczyć to będzie zwłaszcza ras psów typowo wystawowych, w których wygląd na wybiegu będzie odgrywał szczególnego rodzaju znaczenie o charakterze estetycznym.

sweterski dla psów małych

Ciekawostką jest fakt, że w wielu większych miastach organizowane bywają specjalne pokazy mody ubraniowej dla yorków czy też shih tzu w celu zapoznania się z aktualnymi trendami mody na ubrania poszczególnych ras.

Ogromną rolę w zwiększaniu popularności psich ubranek odgrywają w dniu dzisiejszym masmedia i celebryci pokazujący się ze swoimi pupilami ubranymi w wymyślne, różnego rodzaju kreacje. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się w tym przypadku najmniejsze psie rasy, inaczej, bowiem prezentuje się fakt ubrania małego chihuahua niż dużego mastifa.

golfik dla psa

Jednym z najbardziej uniwersalnych ubranek, nadającym się zarówno dla psów ras małych jak i tych większych okazuje się być w dniu dzisiejszym psia pelerynka, zabezpieczająca nie tylko przed zimnem naszego pupila, lecz także przed opadami deszczu. Odpowiednio dopasowana pozwala na zachowanie swobody ruchu podczas wspólnego spaceru po parku. Po przyzwyczajeniu i obeznaniu się psa z pelerynką możemy zacząć przyzwyczajać naszego czworonoga do ubrań w typie kamizelki, po czym do tych z nogawkami, najpierw na dwie przednie łapki, następnie na kolejne pozostałe jak i z typem ubranka z kołnierzem golfowym. Ważne jest abyśmy nie wystraszyli naszego pupila tymi działaniami gdyż może to w dość znaczny sposób zniechęcić go do poddawania się ubieraniu z naszej strony.

Tagi artykułu: