Udostępnij ten artykuł.

Psie fryzury

Kąpiel, podcięcie i przeczesanie sierści zwykłą szczotką to już przeszłość, jeśli chodzi o oferty salonów urody dla psa. Takie proste zabiegi większość właścicieli jest w stanie bez problemu wykonać w domu, natomiast do specjalistów wybierają się po fachową poradę i stylizację swojego pupila. Pies z salonu fryzjerskiego powinien wyjść nie tylko odświeżony, ale również pięknie wyglądać w nowym uczesaniu, które podkreśli najważniejsze atuty jego sylwetki, a zatuszuje wady.

  • Psy wystawowe

Istnieje ogromny wybór fryzur dla psów, a każdy szanujący się groomer (czyli psi fryzjer) musi być obeznany w najnowszych modach i trendach.

Z zasady jednak psie fryzury różnią się bardzo w zależności od tego, czy mamy do czynienia z psem wystawowym, czy też nie. W pierwszym przypadku obowiązują nas wzorce i standardy, których musimy ściśle przestrzegać. Zazwyczaj chodzi o podkreślenie charakterystycznej budowy ciała danej rasy lub zamaskowanie niedoskonałości - na przykład przebarwienia sierści można delikatnie podfarbować. Zdecydowanie wykluczone są wszelkie szaleństwa i ekstrawagancje.

psie fryzury

  • Psy bez kariery wystawowej i kundelki

W przypadku psów, które nie będą brały udziału w pokazach, otwiera się prawdziwe pole do popisu dla utalentowanego groomera. Pupilowi można zafundować nawet farbowanie, kolorowe pasemka lub balejaż. Kundelki za pomocą odpowiedniego strzyżenia można upodobnić do psów rasowych, przez co staną się bardzie eleganckie.

Jedynym ograniczeniem dla wyobraźni jest budowa ciała i struktura włosa, bo trzeba uważać, aby zwierzęcia po prostu nie oszpecić. Właściciele często decydują się podążać za modą i proszą o upodobnienie psa do jakiejś gwiazdy telewizyjnej, bądź wybierają fryzury z zagranicznych psich katalogów.

W przypadku psów małych, takich jak Yorki, najmodniejsze są ostatnio fryzury puppy (na szczeniaka), princeska, albo na sznaucerka. Dodatkową atrakcją może być pozostawienie psu dłuższej lub krótszej kitki, którą będziemy spinać kolorowymi gumkami.

Psy duże z zasady lepiej jest strzyc na jednakową długość, aby nie zaburzyć harmonii ich atletycznego ciała.

Tagi artykułu: