Udostępnij ten artykuł.

Psie rekordy Guinessa

Ile mierzy największy pies na świecie? Przedstawiciel której rasy pobił rekord długości ogona? Ile psów może wyprowadzić jedna osoba w czasie porannego spaceru? Jeżeli chcą poznać Państwo najciekawsze rekordy Guinessa z udziałem psów, zachęcamy do lektury!

Najstarszy pies w historii

Najstarszym psem na świecie był przedstawiciel rasy Australian Cattle Dog – Bluey.  Czworonóg przeżył 29 lat i 5 miesięcy. Urodził się w 1910 roku w  Les Hall of Victoria w  Australii. Zmarł 14 listopada 1939 roku.

Psie rekordy Guinessa Najstarszy pies w historii pies Bluey

Najstarszy pies Bluey

Największe psy w historii

Największą rasą psowatych, zamieszkującą ziemię, były wymarłe Epicyon haydeni. Zwierzęta mierzyły około metra wysokości w kłębie i ważyły nawet 170 kilogramów. W epoce miocenu, czyli ponad 15 milionów lat temu, zasiedlały tereny Ameryki Północnej.

Największe psy w historii Epicyon haydeni

Największe psy w historii Epicyon haydeni

Największy pies obecnie

Największym psem stąpającym po ziemi jest dog niemiecki o imieniu Zeus, który mierzy 44 cale wysokości w kłębie, czyli 111,76 cm. Pomiar wykonano 4 października 2011 i od tego czasu nie udało się pobić tego rekordu. Właścicielką czworonoga jest Denise Doorlag, która wraz z rodziną mieszka w w stanie Michigan w USA.

Największa suka obecnie

Największa suka na świecie – podobnie jak największy samiec – jest reprezentantką rasy dog niemiecki i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Bella ma 94.93 cm wysokości w kłębie. I jest prawie 17 cm niższa od rekordzisty wśród samców.

Najmniejszy pies świata

Najmniejszym czworonogiem według Księgi Rekordów Guinnessa jest Miracle Milly – suczka rasy Chihuahua. Psinka mierzy zaledwie 9.65 cm wysokości w kłębie. Oficjalne mierzenie nastąpiło 21 lutego 2013 roku.

Najmniejszy pies świata to suczka Milly rasy Chihuahua

Najdłuższy ogon u psa

Rekord należy do Bentleya – doga arlekina, który przez pewien czas miał także prawo do tytułu największego psa na świecie. Ogon psiego rekordzisty mierzy aż 66,04 cm! Bentley na co dzień pracuje jako wolontariusz w szpitalach. Mieszka wraz ze swoją rodziną w stanie Kolorado USA.

Najwięcej przebranych psów

Ten dość oryginalny rekord został pobity w czasie 19. dorocznej Beggin’ Pet Parade w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. W zabawie według oficjalnych statystyk wzięło udział 1326 czworonogów – oczywiście psów było znacznie więcej, niemniej aby zostać policzonym przez organizatorów, należało psa zgłosić i odebrać specjalną chustę.

Najdłuższy język u psa

Długość języka Pekińczyka-rekordzisty wynosi aż 11,43 cm! Piesek mieszka w Teksasie razem ze swoim opiekunem Becky Stanfordem.

Najdłuższy języka wśród psów ma Pakińczyk

Pekińczyk z najdłuższym językiem, fot. Guinness World Records

Najwięcej piłek w pysku

Oprócz standardowych rekordów w księdze Guinessa znajdziemy dość nietypowe  osiągnięcia, np. największą liczbę piłek w pysku. Rekordzistą jest Augie, ośmioletnia przedstawicielka rasy golden retriver, które jest w stanie utrzymać w pysku aż pięć piłek tenisowych jednocześnie! Niemożliwe? A jednak!

Czas przegryzienia setki balonów przez psa

Jak dużo czasu potrzeba, aby przegryźć 100 balonów? Anastasii, suczce rasy Jack Russel Terier, zajmuje to niewiarygodne 44.49 sekundy. Czworonóg wraz ze swoją właścicielką i trenerką Doree Sitterly mieszka w Los Angeles. Niesamowity urok tej małej i ruchliwej suni przysporzył jej grono wiernych wielbicieli.

Najdłuższe uszy u psa

Najdłuższe uszy należą do przedstawiciela rasy bloodhound imieniem Tigger. Po rozciągnięciu prawe ucho ma długość 34.9 cm (13.75 cala), zaś ucho lewe – 34.2 cm (13.5 cala). Tigger mieszka w USA w stanie Illinois. Pomiaru dokonano 29 września 2004 roku.

Najdłuższe uszy u psa rasy Bloodhound

Najdłuższe uszy u psa Bloodhounda, fot. Ryan Schude,Guinness World Records

Najszybszy marsz na 100 metrów z puszką na głowie przez psa

Czas pokonania dystansu wynosi 2 minuty i 55 sekund. Dokonała tego suczka Sweet Pea, mieszanka owczarka australijskiego i border collie, wraz ze swoją trenerką Alex Rothaker.

Najwięcej skoków przez skakankę w ciągu minuty

Ten niezwykły rekord również należy do suczki Sweet Pea. W ciągu minuty podskoczyła aż 75 razy! Ciekawe czy znajdzie się śmiałek, który zechce pobić jej osiągnięcie J

Najwyższy psi skok

Rekord został ustanowiony 7 października 2006 roku w czasie amerykańskich finałów Purina Incredible Dog Challenge w Gray Summit w Missouri w Stanach Zjednoczonych. Wysokość skoku to 172.7 cm!

Najdroższy pies świata

Najdroższą rasą w historii są czerwone mastiffy tybetańskie. Absolutnym rekordzistą jest natomiast pies o imieniu Big Splash, który w 2011 roku został sprzedany za astronomiczną kwotę 10 milionów juanów, czyli ponad 1,5 miliona dolarów. Czerwone mastiffy są wyznacznikiem statusu społecznego w Chinach i traktowane na równi z eleganckimi samochodami i biżuterią.

Najdroższy pies na świecie

Czerwony Mastiff tybetański najdroższy pies świata

Największy miot u suki

Najliczniejszy psi miot przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii 29 listopada 2004 roku. Suka mastiffa neapolitańskiego o imieniu Abellatino Arabella wydała na świat przez cesarskie cięcie aż 24 szczeniaki, z których 4 nie przeżyły pierwszego tygodnia. Dumnym ojcem był pies o imieniu Cezar.

Najdłuższy pies świata

Najdłuższym psem na świecie jest wilczarz irlandzki imieniem Farrell. Mierzy 237 cm, licząc od czubka nosa do końcówki ogona. Mieszka ze swoimi właścicielami w Stanach Zjednoczonych.

Największy psi spacer

W największym psim spacerze, zorganizowanym  12 czerwca 2011 roku w Wielkiej Brytanii, wzięło udział aż 22 742 psów reprezentujących 182 rasy. To prawdziwe psie święto!

Najdłuższy powrót do domu

Pies o imieniu Jimpa, mieszaniec boksera i labradora, pokonał 3,218 km przez kontynent australijski po tym jak zaginął w czasie wyjazdu swojego opiekuna do pracy na farmie na drugim końcu Australii. Podróż psa-wędrowniczka trwała 14 miesięcy i zakończyła się w 1979 roku.

Najliczniejsza lekcja psiego posłuszeństwa

Najliczniejsza lekcja psiego posłuszeństwa, zorganizowana w Walencji w parku Mossen Sorribes, przyciągnęła aż 390 opiekunów wraz z czworonogami. Spotkanie miało miejsce 22 kwietnia 2012 roku i okazało się sensacją na skalę kraju. W lekcji wzięło udział właściwie 397 czworonogów, jednak siedem z nich oddaliło się z placu szkoleniowego i przez to nie zostały uwzględnione w ostatecznym rozrachunku.

Najwięcej psów na spacerze z jedną osobą

Ile psów może wyprowadzić jedna osoba? Niektórzy właściciele nie radzą sobie z jednym czworonogiem, a co dopiero z kilkoma! Amerykanin Josepha Orsino udowadnia jednak, że chcieć znaczy móc – w czasie jednego spaceru prowadził jednocześnie 35 psów na trasie liczącej ponad 1000 metrów. Imponujące, nieprawdaż?

Tagi artykułu: