Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Psie rekordy Guinessa

Ile mierzy największy pies na świecie? Przedstawiciel której rasy pobił rekord długości ogona? Ile psów może wyprowadzić jedna osoba w czasie porannego spaceru? Jeżeli chcą poznać Państwo najciekawsze rekordy Guinessa z udziałem psów, zachęcamy do lektury!

Najstarszy pies w historii

Najstarszym psem na świecie był przedstawiciel rasy Australian Cattle Dog – Bluey.  Czworonóg przeżył 29 lat i 5 miesięcy. Urodził się w 1910 roku w  Les Hall of Victoria w  Australii. Zmarł 14 listopada 1939 roku.

Psie rekordy Guinessa Najstarszy pies w historii pies Bluey

Najstarszy pies Bluey

Największe psy w historii

Największą rasą psowatych, zamieszkującą ziemię, były wymarłe Epicyon haydeni. Zwierzęta mierzyły około metra wysokości w kłębie i ważyły nawet 170 kilogramów. W epoce miocenu, czyli ponad 15 milionów lat temu, zasiedlały tereny Ameryki Północnej.

Największe psy w historii Epicyon haydeni

Największe psy w historii Epicyon haydeni

Największy pies obecnie

Największym psem stąpającym po ziemi jest dog niemiecki o imieniu Zeus, który mierzy 44 cale wysokości w kłębie, czyli 111,76 cm. Pomiar wykonano 4 października 2011 i od tego czasu nie udało się pobić tego rekordu. Właścicielką czworonoga jest Denise Doorlag, która wraz z rodziną mieszka w w stanie Michigan w USA.

Największa suka obecnie

Największa suka na świecie – podobnie jak największy samiec – jest reprezentantką rasy dog niemiecki i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Bella ma 94.93 cm wysokości w kłębie. I jest prawie 17 cm niższa od rekordzisty wśród samców.

Najmniejszy pies świata

Najmniejszym czworonogiem według Księgi Rekordów Guinnessa jest Miracle Milly – suczka rasy Chihuahua. Psinka mierzy zaledwie 9.65 cm wysokości w kłębie. Oficjalne mierzenie nastąpiło 21 lutego 2013 roku.

Najmniejszy pies świata to suczka Milly rasy Chihuahua

Najdłuższy ogon u psa

Rekord należy do Bentleya – doga arlekina, który przez pewien czas miał także prawo do tytułu największego psa na świecie. Ogon psiego rekordzisty mierzy aż 66,04 cm! Bentley na co dzień pracuje jako wolontariusz w szpitalach. Mieszka wraz ze swoją rodziną w stanie Kolorado USA.

Najwięcej przebranych psów

Ten dość oryginalny rekord został pobity w czasie 19. dorocznej Beggin’ Pet Parade w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. W zabawie według oficjalnych statystyk wzięło udział 1326 czworonogów – oczywiście psów było znacznie więcej, niemniej aby zostać policzonym przez organizatorów, należało psa zgłosić i odebrać specjalną chustę.

Najdłuższy język u psa

Długość języka Pekińczyka-rekordzisty wynosi aż 11,43 cm! Piesek mieszka w Teksasie razem ze swoim opiekunem Becky Stanfordem.

Najdłuższy języka wśród psów ma Pakińczyk

Pekińczyk z najdłuższym językiem, fot. Guinness World Records

Najwięcej piłek w pysku

Oprócz standardowych rekordów w księdze Guinessa znajdziemy dość nietypowe  osiągnięcia, np. największą liczbę piłek w pysku. Rekordzistą jest Augie, ośmioletnia przedstawicielka rasy golden retriver, które jest w stanie utrzymać w pysku aż pięć piłek tenisowych jednocześnie! Niemożliwe? A jednak!

Czas przegryzienia setki balonów przez psa

Jak dużo czasu potrzeba, aby przegryźć 100 balonów? Anastasii, suczce rasy Jack Russel Terier, zajmuje to niewiarygodne 44.49 sekundy. Czworonóg wraz ze swoją właścicielką i trenerką Doree Sitterly mieszka w Los Angeles. Niesamowity urok tej małej i ruchliwej suni przysporzył jej grono wiernych wielbicieli.

Najdłuższe uszy u psa

Najdłuższe uszy należą do przedstawiciela rasy bloodhound imieniem Tigger. Po rozciągnięciu prawe ucho ma długość 34.9 cm (13.75 cala), zaś ucho lewe – 34.2 cm (13.5 cala). Tigger mieszka w USA w stanie Illinois. Pomiaru dokonano 29 września 2004 roku.

Najdłuższe uszy u psa rasy Bloodhound

Najdłuższe uszy u psa Bloodhounda, fot. Ryan Schude,Guinness World Records

Najszybszy marsz na 100 metrów z puszką na głowie przez psa

Czas pokonania dystansu wynosi 2 minuty i 55 sekund. Dokonała tego suczka Sweet Pea, mieszanka owczarka australijskiego i border collie, wraz ze swoją trenerką Alex Rothaker.

Najwięcej skoków przez skakankę w ciągu minuty

Ten niezwykły rekord również należy do suczki Sweet Pea. W ciągu minuty podskoczyła aż 75 razy! Ciekawe czy znajdzie się śmiałek, który zechce pobić jej osiągnięcie J

Najwyższy psi skok

Rekord został ustanowiony 7 października 2006 roku w czasie amerykańskich finałów Purina Incredible Dog Challenge w Gray Summit w Missouri w Stanach Zjednoczonych. Wysokość skoku to 172.7 cm!

Najdroższy pies świata

Najdroższą rasą w historii są czerwone mastiffy tybetańskie. Absolutnym rekordzistą jest natomiast pies o imieniu Big Splash, który w 2011 roku został sprzedany za astronomiczną kwotę 10 milionów juanów, czyli ponad 1,5 miliona dolarów. Czerwone mastiffy są wyznacznikiem statusu społecznego w Chinach i traktowane na równi z eleganckimi samochodami i biżuterią.

Najdroższy pies na świecie

Czerwony Mastiff tybetański najdroższy pies świata

Największy miot u suki

Najliczniejszy psi miot przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii 29 listopada 2004 roku. Suka mastiffa neapolitańskiego o imieniu Abellatino Arabella wydała na świat przez cesarskie cięcie aż 24 szczeniaki, z których 4 nie przeżyły pierwszego tygodnia. Dumnym ojcem był pies o imieniu Cezar.

Najdłuższy pies świata

Najdłuższym psem na świecie jest wilczarz irlandzki imieniem Farrell. Mierzy 237 cm, licząc od czubka nosa do końcówki ogona. Mieszka ze swoimi właścicielami w Stanach Zjednoczonych.

Największy psi spacer

W największym psim spacerze, zorganizowanym  12 czerwca 2011 roku w Wielkiej Brytanii, wzięło udział aż 22 742 psów reprezentujących 182 rasy. To prawdziwe psie święto!

Najdłuższy powrót do domu

Pies o imieniu Jimpa, mieszaniec boksera i labradora, pokonał 3,218 km przez kontynent australijski po tym jak zaginął w czasie wyjazdu swojego opiekuna do pracy na farmie na drugim końcu Australii. Podróż psa-wędrowniczka trwała 14 miesięcy i zakończyła się w 1979 roku.

Najliczniejsza lekcja psiego posłuszeństwa

Najliczniejsza lekcja psiego posłuszeństwa, zorganizowana w Walencji w parku Mossen Sorribes, przyciągnęła aż 390 opiekunów wraz z czworonogami. Spotkanie miało miejsce 22 kwietnia 2012 roku i okazało się sensacją na skalę kraju. W lekcji wzięło udział właściwie 397 czworonogów, jednak siedem z nich oddaliło się z placu szkoleniowego i przez to nie zostały uwzględnione w ostatecznym rozrachunku.

Najwięcej psów na spacerze z jedną osobą

Ile psów może wyprowadzić jedna osoba? Niektórzy właściciele nie radzą sobie z jednym czworonogiem, a co dopiero z kilkoma! Amerykanin Josepha Orsino udowadnia jednak, że chcieć znaczy móc – w czasie jednego spaceru prowadził jednocześnie 35 psów na trasie liczącej ponad 1000 metrów. Imponujące, nieprawdaż?

Tagi artykułu: