Udostępnij ten artykuł.

Psie rzeźby wykonane ze starych i zużytych części rowerowych

Artyści potrafią zrobić coś z niczego. Kto by jednak pomyślał, że ze starych części do roweru można wykonać psią rzeźbę? Izraelski artysta, Nirita Levava, postanowił połączyć swoje dwie pasje – miłość do rowerów i wielką sympatię do czworonogów – tworząc niesamowite rowerowe rzeźby psów.  Z łańcuchów, starych pedałów i kółek zębatych spreparował bardzo ciekawe i niebanalne postaci psów. Główną ideą artysty było wierne odwzorowanie znanych ras psów przy zachowaniu naturalnej wielkości. Aby pozyskać materiały do tworzenia rzeźb, artysta przemierza uliczki Tel Avivu, szpera w śmieciach i zakupuje niezbędne części w sklepach ze sprzętem sportowym. Jej pierwszym wyrzeźbionym psem był rottweiler. Cena takiej jednej rzeźby oscyluje między 900 a 10.000 EURO.

Podziwiając rzeźby, trudno uwierzyć, że zostały stworzone z ogólnodostępnych części. Każdy pies posiada cechy, które pozwalają od razu określić jego przynależność rasową. 

*Nitrit Leval Pakcer ukończył Parsons School of Design w Nowym Jorku i przez długie lata pracowała jako projektantka sukien ślubnych. Po pewnym czasie zdecydował się jednak porzucić świat mody i poeksperymentować z nowymi formami sztuki. Swoją decyzję tłumaczyła niechęcią do współpracy z kapryśnymi modelkami i ludźmi ze świata show bussinesu. Początkowo rzeźbiła w żelazie, tworzyła także rzeźby ceramiczne i szklane. Jej prawdziwą pasją stało się jednak tworzenie rzeźb rowerowych. Jej pierwszą rzeźbą był Rottweiler, który wyszedł na tyle realistycznie, że artystka postanowiła podjąć trud stworzenia nieco „ambitniejszego” dzieła i odwzorował postać Charta Afgańskiego.

Zdjęcia Nirit Levav

 

Psie rzeźby wykonane ze starych i zużytych części rowerowych

Pies z łańcucha od roweru

Psie rzeźby wykonane ze starych i zużytych części rowerowych, Psie rzeźby wykonane ze starych i zużytych części rowerowych, Psie rzeźby wykonane ze starych i zużytych części rowerowych

Tagi artykułu: