Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Psy dla rodzin z małymi dziećmi

Psy dla rodzin z małymi dziećmi - Czy warto wprowadzać psy do pełnych rodzin?

Wspólne mieszkanie z psem przynosi wiele korzyści i jest niezwykle stymulujące. Małe dzieci, wychowujące się pod jednym dachem ze czworonogiem, są o wiele odważniejsze, szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami i rozwijają wyobraźnię. Czemu pozbawiać dziecka radości posiadania zwierzęcia? Obowiązki związane z wychowaniem i szkoleniem psa mogą wydawać się początkowo przytłaczające, ale po pewnym czasie zdamy sobie sprawę, że pies jest prawdziwym członkiem rodziny.

Psy dla rodzin z małymi dziećmi - Jak przygotować dziecko do wprowadzenia pod dach czworonoga?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy naradzić się z dzieckiem i uświadomić je, z czym wiąże się posiadanie czworonoga. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci powinny przejąć część obowiązków związanych z posiadaniem psa. Młodsze dzieci mogą podawać psu posiłki, sprzątać, zbierać porozrzucane zabawki etc. Starszak może natomiast wyprowadzać psa na spacery. To fantastyczna lekcja odpowiedzialności!

Labrador Retriever i Golden Retriever. Retrivery świetnie dogadują się z dziećmi i są bardzo inteligentne. Szybko się uczą, nie sprawiają problemów wychowawczych. Lubią ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Psy i dzieci doskonale się uzupełniają, wzajemnie stymulują. Behawioryści zgodnie twierdzą, że dzieci wychowywane w domu z psami lepiej się rozwijają i szybciej łapią kontakt z innymi dziećmi.

Psy dla dzieci – Rasy psów krótka charakterystyka

Pudel. Pudelki to niezwykle inteligentne psy o wielkim temperamencie. Pudle występują w czterech odmianach: toy, miniaturowej, średniej i dużej. Dla rodzin z małymi dziećmi dedykowane są psy w typie toy, miniaturki i standardowe. Jedyną, istotną wadą posiadania psa tej rasy jest konieczność regularnej pielęgnacji. Pielęgnacja psa opiera się na szczotkowaniu i modelowaniu włosa. Wada może się jednak przekształcić w ogromną zaletę; dzieci mają, bowiem obowiązek dbania o swojego pupila i w żadnym przypadku nie mogą zaniechać swoich powinności. Czym karmić psa? Psy nie mają szczególnych wymagań żywieniowych. Nie musimy się, zatem martwić o koszta ich utrzymania.

Bichon Frise. Bichony to wspaniałe, rodzinne pieski. Posiadają piękny, bawełniany, miękki w dotyku włos, od którego dotyku można się uzależnić. Zwierzęta nie mają w sobie cienia agresji, są wprost idealne dla dzietnych rodzin. Mają niewielkie zapotrzebowanie na ruch i nie są szczególnie ekspansywne.

Beagle. Beagle to psy przyjazne, sprytne i niezwykle przyjazne ludziom.  Czworonogi nie są zbyt duże, zatem doskonale nadają się dla dzieci – nie zrobią im krzywdy. Warto także wspomnieć o inteligencji psów i ich zdolności do szybkiego przyswajania informacji.

Cairn Terrier. Cairn to aktywne, małe psy, które uwielbiają dzieci i wspólne zabawy. Nie powinny jednak trafiać do rodzin z bardzo małymi dziećmi, gdyż są dość kruche i łatwo je zranić.

Collie i Owczarek Szetlandzki. Collie to bardzo spokojny, łagodny i tolerancyjny pies, który wykazuje ogromną cierpliwość w kontaktach z dziećmi. Nie denerwuje się, kiedy dzieci go zaczepiają, nie wykazuje zachowań agresywnych etc. To idealne psy dla rodzin z bardzo małymi dziećmi.

Rodzina z małym dzieckiem i szczeniakiem Husky

Owczarek niemiecki. Rasa jest niezwykle lojalna i opiekuńcza, ale musi być dobrze wyszkolony. Jeżeli nie mamy pojęcia o wychowaniu psów i nie potrafimy poprowadzić szkolenia, nie decydujmy się na kupno tej rasy.

Mieszane rasy psów.Kundelki są zazwyczaj zrównoważone i inteligentne. Poza tym spełnimy bardzo dobry uczynek, kiedy zabierzemy pieska ze schroniska.

Rodzina z małym dzieckiem powinna wybierać rasy przyjazne, spokojne, tolerancyjne i zrównoważone.

Rasy psow dla rodzin z małymi dziećmi:

Airdale Terrier, Akita Inu, Australian Shepherd, Bassett Hound, Beagle, Bernese Mountain, Bichon Frise, Bloodhound, Border Terrier, Boston Terrier, Boxer, Brittany Spaniel, Bulldog, Cavalier King Charles Spaniel, Cesky Terrier, Chesapeake Bay Retriever, Collie, Coton De Tulear, Dalmation, English Cocker Spaniel, English Foxhound, English Setter, English Springer Spaniel, Foxhound, German Shepherd, Glen of Imaal Terrier, Golden Retriever, Gordon Setter, Great Dane, Havanese, Irish Setter, Irish Wolfhound, Keeshond, Kerry Blue Terrier, Labrador Retriever, Mastiff, Newfoundland, Norfolk Terrier, Norwegian Elkhound, Old English Sheepdog, Portuguese Water Dog, Pug, Saint Bernard, Samoyed, Siberian Husky, Springer Spaniel, Standard Poodle, Vizsla, West Highland Terrier

Pies dla dzieci starszych:

Affenpinscher, Afghan, Alaskan Malamute, American Hairless Terrier, Basenji, Bedlington Terrier, Belgian Griffon, Bolognese, Border Collie, Cairn Terrier, Chinese Crested, Chow, Cocker Spaniel, Coonhound, Dandie Dinmont Terrier, English Toy Spaniel, Fox Terrier, French Bull Dog, Giant Schnauzer, Greyhound, Irish Staffordshire Bull Terrier, Irish Terrier, Irish Water Spaniel, Italian Greyhound, Jack Russell Terrier, Lakeland Terrier, Lhasa Apso, Lowchen, Maltese, Manchester Terrier, Miniature Pinscher, Miniature Poodle, Miniature Schnauzer, Papillon, Pembroke Welsh Corgi, Pointers, Pomeranian, Rhodesian Ridgeback, Scottish Terrier, Schipperke, Sealyham Terrier, Sheltie, Shih Tzu, Skye Terrier, Soft Coated Wheaten Terrier, Standard Schnauzer, Tibetan Terrier, Welsh Corgi, Welsh Terrier, Whippet, Yorkshire Terrier

Niektóre rasy psów, które nie nadają się dla rodzin z dziećmi (temperament, rozmiar etc.)

Chihuahua, Toy Poodle, Dachschund, Heelers, Pekinese, Pit Bull, Rottweiller

Tagi artykułu: