Udostępnij ten artykuł.

Psy które nie rosną cz.1

Od razu sprostujemy – wszystkie psy rosną, chociaż niektóre tylko odrobinę!
Mieszkanie w bloku, na stosunkowo małym metrażu, nie musi być przeszkodą w adopcji lub zakupie psa. Wystarczy odrobina dobrej woli, a warunki lokalowe nie będą miały żadnego znaczenia! Małe rasy psów świetnie odnajdują się w warunkach miejskich i nie ma obawy, że będą nieszczęśliwe, żyjąc na ograniczonej przestrzeni.

psy któe nie rosną Ratlerek

Psy które nie rosną – Ratlerek

Pinczer miniaturowy, potocznie zwany ratlerkiem, to modelowy przykład psiej miniaturki. Czworonóg jest bardzo żywy, bystry i odważny. Mimo swoich rozmiarów świetnie sprawdzi się w roli psa stróżującego. Uwielbia spacery, ale nie jest nadaktywny. Dobrze czuje się w środowisku domowym i większość czasu przesypia w swoim legowisku. Cechą typową rasy jest przywiązanie się do jednego członka rodziny. Psy traktują każdego domownika inaczej – aby zostać osobą najbliższą ich sercu, trzeba się bardzo postarać!

psy które nie rosną lub rosną bardzo mało Yorkshire terriery

Psy które nie rosną – Yorkshire Terriery

Yorki to łagodne i wesołe pieski, które bardzo mocno przywiązują się do swoich właścicieli.  Rasa, już od wielu wielu lat, jest bardzo popularna w naszym kraju. Nie ma się, czemu dziwić, gdyż Yorki bardzo dobrze znoszą życie w mieszkaniu i nie sprawiają kłopotów wychowawczych. Większość psów jest z natury łagodna i dobrze nastawiona do wszystkich ludzi – także małych dzieci. Rzadko kiedy spotkamy Yorka, który nie podbiegły do obcej osoby z merdającym ogonem. Takiej chodzącej słodyczy wprost nie da się nie kochać!

psy które bardzo mało urosną chihuahua

Psy, które nie rosną – Chihuahua

Chihuahua to prawdziwy psi arystokrata. Odważny, dumny, pewny siebie i nieulękniony – zaszczeka nawet większego od siebie przeciwnika! Miniaturki mają swój charakterek. Decydując się na zakup Chihuahuy, musimy być świadomi, że mamy do czynienia z temperamentnym psem, który wymaga odpowiedniego wyszkolenia i prowadzenia.

Psy doskonale czują się w małych mieszkaniach. Nie mają dużego zapotrzebowania na ruch – większość swojego życia przesypiają na kanapie. Mogą byś wspaniałymi przyjaciółmi zarówno małego dziecka, jak i seniora.

psy które nie rosną chiny japońskie

Psy, które nie rosną – Chin japoński

Chin japoński to niepozorny wesołek, który kocha wszystkich ludzi i uwielbia inne zwierzęta. Do późnej starości zachowuje dobry humor i upodobanie do zabaw ruchowych. Szybko przystosowuje się do warunków życiowych, dlatego może mieszkać zarówno w dużym domu, jak i niewielkim mieszkaniu. Chin to pies jednego właściciela – lubi wszystkich domowników, ale tylko wybraną osobę obdarza bezgraniczną miłością.

psy które są małe maltańczyki

Psy, które nie rosną – Maltańczyk

Maltańczyk to towarzyski, aktywny i łatwy do ułożenia piesek, który nade wszystko uwielbia zabawę i towarzystwo swoich opiekunów. Zdarza się, że pieski są dość hałaśliwe – zwłaszcza gdy chcą zachęcić swojego „człowieka” do zabawy. Pomimo że zaliczają się do grona psów-miniaturek nie są typowymi kanapowcami, które tylko ładnie wyglądają. Maltańczyki są nad wyraz inteligentne, dlatego przy odrobinie dobrej woli właściciel może nauczyć je ciekawych sztuczek.

Psy, które nie rosną – Manchester Terrier

 Manchester Terriery to spokojne i łagodne psy, które najlepiej czują się w zaciszu domowego ogniska. Lubią spędzać czas z właścicielem i nie mają dużego zapotrzebowania na ruch, przez co doskonale sprawdzą się jako towarzysze życia osób starszych. Dawniej były wykorzystywane do prac myśliwskich i wyławiania szczurów, niemniej od dłuższego czasu ich funkcja ogranicza się do towarzyszenia człowiekowi.

psy które bardzo mało urosną spaniele kontynentalne papillon

Psy, które nie rosną – Papillon

Nazwa rasy może zostać przetłumaczona na polski jako „motyl”, co odnosi się bezpośrednio do nietypowego kształtu uszu przywodzącego na myśl skrzydła motylka. Uszy są niewątpliwie największą ozdobą czworonogów – dodają im niesamowitego uroku.
Papillony są bardzo przywiązane do swojej rodziny i – co nietypowe dla miniaturek – nie ufają obcym i trzymają ich na dystans. Mają swój temperament i są nad wyraz inteligentne. Szybko uczą się nowych komend, więc jeżeli masz cierpliwość, koniecznie przeprowadź szkolenie posłuszeństwa!

psy które nie rosną i są małe peekapoo

Psy, które nie rosną – Peekapoo

Peekapoo to rasa stworzona wskutek skrzyżowania pekińczyka z miniaturowym pudlem. Dzięki połączeniu dwóch, odmiennych charakterologicznie ras, powstał wspaniały czworonóg do towarzystwa, który nie wykazuje cienia agresji i kocha wszystkich ludzi. Peekapoo nie jest hybrydą popularną w naszym kraju – osobniki muszą być sprowadzane z hodowli zagranicznych.

Tagi artykułu: