Udostępnij ten artykuł.

Psy miniaturki

Psy miniaturki są śliczne i takie kochane. Ich wygląd często sprawia, że po prostu od pierwszego spojrzenia się w nich zakochujemy, ale często się zdarza, że po dłuższej chwili zauważamy, że taki piesek maskotką wcale nie jest, ponieważ choć jest to mały pies również ma swój charakter, który czasem bardzo trudno okiełznać.

Lista ras psów miniaturek:

Australian Silky Terrier– pochodzący z Australii, wysokość do 23 centymetrów, Bichon Frise – 30 cm, wywodzi się z Belgii i Francji, Bolończyk – Włochy, jego wysokość wynosi od 27 do 30 centymetrów, Boston Terrier – Stany Zjednoczone, osiąga wysokość do 30 cm,Brabantczyk z Belgii, wzrost do 32 centymetrów, Buldog Francuski z Francji, jego wysokość wynosi od 40 do 45 cm, Cairn Terrier – Wielka Brytania, wzrost od 28 do 31 cm, Cavalier King Charles Spaniel – również z Wielkiej Brytanii, osiąga wielkość do 35 centymetrów, Chihuahua – pochodzi z Meksyku, osiąga wielkość do 25 centymetrów, Chin Japoński – jak już sama nazwa wskazuje pochodzi z Japonii, a jego wielkość wynosi 25 centymetrów, Chiński grzywacz – pochodzenie Chiny, wysokość od 28 do 33 centymetrów, Coton de Tulear – Madagaskar, Francja, wielkość do 32 centymetrów, Dandie Dinmont Terrier – Wielka Brytania, wysokość do 28 cm, English Toy Terrier – Wielka Brytania, wysokość do 30 cm, Gryfonik Belgijski – Belgia, wielkość od 28 do 35 centymetrów, Hawańczyk pochodzi z Kuby i osiąga wielkość od 23 do 27 centymetrów, Jack Russell Terrier – pochodzenie Wielka Brytania, Australia, wysokość psów 25 – 30 cm, Jamnik – Niemcy, wysokość do 35 cm, King Charles Spaniel – Wielka Brytania, wielkość do 32 centymetrów, Kromfohrlander – Niemcy, wysokość od 38 do 46 cm, Lhasa Apso – Wielka Brytania, wielkość do 28 cm, Lwi piesek – Francja, jego wielkość wynosi od 25 do 32 centymetrów, Maltańczyk – Włochy, wysokość 21 do 25 cm, Mops – Chiny, Wielka Brytania, wysokość tego psa wynosi około 32 centymetrów, Nagi pies meksykański – Meksyk, wysokość do 60 cm, Nagi pies peruwiański – Peru, wielkość psów od 25 do 40 cm, Nihon Teria – Japonia, wysokość 33 cm, Norfolk Terrier – Wielka Brytania, wysokość do 26 cm, Norwich Terrier – Wielka Brytania, wysokość od 25 do 26 cm, Papillon – Francja, jego wysokość wynosi 28 centymetrów, Pekińczyk – Chiny, Wielka Brytania, osiąga wielkość do 20 centymetrów, Phalene – Belgia, wysokość do 30 cm, Pinczer małpi – Niemcy, wysokość od 25 do 35 cm, Pinczer miniaturowy – Irlandia, wysokość od 25 do 30 cm, Podengo portugalski miniaturowy – Portugalia, wysokość 20 – 30 cm, Pudel miniaturowy – Francja, wielkość od 28 do 35, Sealyham Terrier – Wielka Brytania, wysokość do 30 centymetrów, Shar Pei – Chiny, wysokość od 46 do 56 cm, Shih Tzu – Tybet, Wielka Brytania, wielkość od 25 do 27 cm,


  • Chihuahua

  • Mopsy

  • Yorkshire Terriery

Skye Terrier – Szkocja, wysokość do 26 centymetrów, Spaniel Tybetański – Tybet, Wielka Brytania, wysokość psów dochodzi do 25, 5 cm, Sznaucer miniaturowy – Niemcy, wielkość od 30 do 35 cm, Szpic miniaturowy – Niemcy, wysokość do 22 centymetrów, Terier australijski – Australia, wysokość około 25 cm, Terier czeski – Czechy, wysokość od 25 do 32 cm, Terier szkocki – Szkocja, wysokość od 24, 5 cm do 28 cm, Terier tybetański – Tybet, Wielka Brytania, wielkość od 35 cm do 40 cm, West Highland White Terrier – Wielka Brytania, Szkocja, jego wielkość wynosi od 26 do 30 centymetrów, Yorkshire Terrier – Wielka Brytania, wysokość tego pieska wynosi od 20 do 30 centymetrów. Do najmniejszych psów na całym świecie należy pies rasy Chihuahua, suczka Heaven Sent Brandy z Florydy ze Stanów Zjednoczonych została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jej długość wynosi 15, 2 centymetra.

Psy miniaturki zawsze sprawiają ogromną radość swoim właścicielom, często traktowane są jak maskotki, a powinno się pamiętać, że pomimo swojego niedużego wzrostu są to istoty żyjące i czujące. Można je pieścić i kochać, ale trzeba je traktować właśnie jak istoty rozumne a nie jak zabawki. Takie psy potrzebują odpowiedniej opieki oraz wychowania. Na pewno nie urosną jak szczeniaki większych ras, dlatego jak komuś zależy na piesku wiecznie małym to psy ras miniaturowych są najbardziej odpowiednie w takim wypadku. Są idealne do małych mieszkań, gdyż nie potrzebują zbyt dużo miejsca, każdy nawet mały kąt będzie dla nich odpowiedni, ale opieki, pielęgnacji i troski potrzebują również dużo prawie nawet tyle samo jak psy większych ras.

Szczeniaki szpica miniaturowego

Szczeniaki szpica miniaturowego

Psy miniaturki służą przeważnie, jako psy ozdobne czy typowo do towarzystwa. Wiele psów z ras wymienionych powyżej są bardzo rodzinne, szybko przywiązują się do swoich właścicieli, ale niektóre z nich potrafią pokazać także swoją drugą bardziej złośliwą naturę. Ze względu na swoją wielkość i budowę wymagają delikatniejszego podejścia i na pewno nie jest prawdą, że ze względu na swój mały rozmiar wymagają, aby poświęcać im mniej czasu czy opieki. Psy miniaturki prawie tak samo jak dzieci w różnym wieku i wzroście wymagają odpowiedniego podejścia i sporego nakładu pracy włożonego w ich wychowanie. Bardzo dużą zaletą takich miniaturowych psów jest przede wszystkim ich transportowanie, o wiele łatwiej zabiera się je w różne podróże czy wycieczki niż psy ras dużych. Jeśli chodzi o wyżywienie to koszty ich utrzymania wcale nie są mniejsze od większych psów, a czasem nawet sporo wyższe. Wszystko zależy od rasy psa miniaturowego, każda z tych ras wymaga indywidualnego podejścia.

Tagi artykułu: