Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Psy świata osobliwości wśród psów

Wśród wszystkich ras psów znajdują się psy wyjątkowe tak zwane osobliwości pod względem wyglądu czy jakiś pobitych przez nich rekordów. Przeważnie dla każdego kochającego właściciela jego czworonóg jest zjawiskowy i wyjątkowy obojętnie, co zrobi czy jak się zachowuje. U każdego nawet zwykłego kundelka można znaleźć coś szczególnego, jeśli tylko dobrze się przyglądniemy i będziemy patrzeć na niego z miłością to na pewno znajdziemy u niego, chociaż jedną wyjątkową cechę, ale pomijając te zwykłe psy to na całym świecie znajdują się psie osobliwości, które podziwia cały świat.

Psy świata – Znasz te psy? Czy wiesz, jaka to rasa psów?

Boo to według internautów najsłodszy pies na świecie. W połowie 2011 roku na samym Facebooku miał już prawie 2 miliony fanów, ta liczba cały czas wzrasta. Jest kochany i podziwiany przez ludzi z całego świata. Swoim słodkim wyglądem przypomina takiego mniejszego niedźwiadka, jego właściciele ze względu na ogromne zainteresowanie ich pupilem cały czas umieszczają w sieci coraz to nowsze i jeszcze bardziej interesujące i fascynujące zdjęcia tego cukierkowego psiaka.

Hachiko to pies legenda, rasa psów Akita. W Japonii na cześć tego psa został zbudowany pomnik, który został ustawiony koło dworca. W tym właśnie miejscu przez dziesięć lat cały czas Hachiko czekał na swojego pana, który zmarł, ale on wierzył, że wróci do niego. Jest symbolem niezwykłej lojalności, wierności oraz niesamowitego oddania.

Buldog angielski Tillman to najszybszy pies na świecie – skatebordzista, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Na deskorolce przejechał 100 metrów w 19.678 sekund.

Za najmądrzejszego psa na świecie została uznana suczka Chaser, rasa psów Border Collie, która pochodzi z Południowej Kalifornii. Ten piesek zna oraz reaguje na ponad tysiąc słów, przeważnie są to nazwy zabawek. Potrafi po odpowiedniej komendzie przynieść daną zabawkę, sortuje je według kształtu i funkcji. Była szkolona przez trzy lata przez 5 godzin dziennie. Jej właściciele chcieli się dowiedzieć czy istnieje jakaś określona granica ilości słów, których może się nauczyć pies. Tresura Chaser polegała na tym, że na podłodze położonych było dwadzieścia różnych zabawek i ona miała je po kolei przynosić. Nie zdarzyło jej się pomylić więcej niż dwa razy.

Mastif tybetański to bardzo rzadka rasa psów, dlatego ich ceny są bardzo wysokie. Najdroższym psem na świecie właśnie tej rasy był jedenasto miesięczny czerwony Mastif Big Splash, który dołączył do kolekcji innych psów tej samej rasy Kenny’ego Lai, chińskiego multimilionera. Kosztował ponad półtora miliona dolarów. Szacuje się, że wartość wszystkich psów zamieszkujących rezydencję tego bogacza wynosi ponad trzynaście milionów dolarów.


  • Pies z Facebooka

  • Najdroższy pies świata

  • Najszybszy pies świata

Kolejnym psim indywidualistą jest na pewno Biały owczarek szwajcarski - Daza, który został uznany, jako najgłośniejszy, szczekający pies świata. Dźwięk przez niego wydawany jest o natężeniu 108 decybeli.

Natomiast pies rasy Doberman Sauer z Republiki Południowej Afryki był posiadaczem bardzo czułego węchu. Potrafił tropić człowieka przez 160 kilometrów.

Amerykański Labrador Snag przyczynił się do wykrycia, aż 118 transportów narkotykowych.

Niewiarygodnie długą trasę, aż 1974 2720 kilometrów przebył przez środkową Australię Foksterier Whisky.

Z kolei najmniejszym pieskiem i również wyjątkową osobliwością jest suczka Chihuahua o imieniu Boo Boo ze Stanów Zjednoczonych, w stanie Kentucky mierzy 10, 16 centymetrów.

Bardzo silnym psem był Bernardyn, który pociągnął ładunek o wadze 2909 kilogramów na odległość 27 metrów. Także rekord najcięższego psa świata należy do psa rasy Bernardyn, waży on ponad 149 kilogramów.

Za osobliwość wśród psów można również uznać Josha Cudownego Psa, który został najchętniej głaskanym pieskiem. Pogłaskało go ponad 478800 osób.

Pies rasy Saluki to najszybszy pies, który biegł z prędkością 69 kilometrów na godzinę.

Te opisane psy osiągnęły jakieś rekordy, na całym świecie się nimi zachwycają, ale każdy właściciel swojego pupila, jeśli jest z nim bardzo związany i kocha go całym sercem to i tak stwierdzi, że jego podopieczny jest najlepszy i bardzo wyjątkowy nawet jak nie osiągnął żadnego wielkiego sukcesu.

Takiego właściciela cieszą nawet najmniejsze i czasem dla kogoś innego niemające żadnego, większego znaczenia sukcesy.

Tagi artykułu: