Udostępnij ten artykuł.

PURINA Friskies Picnic Variety paluszki dla psów, mix 3 smaków

Jeżeli twój pies jest naprawdę wybrednym smakoszem i lubi dostawać nagrody w formie mięsnych przysmaków, to mamy dla niego małe co nieco. PURINA Friskies Picnic Variety to paluszki mięsne w trzech smakach – jagnięciny, wołowiny i kurczaka. Produkt został tak przygotowany, by dostarczać psu odpowiedniej ilości białka, węglowodanów, witamin, tłuszczy oraz kwasów omega-3 i omega-6.

 

Co znajduje się w PURINA Friskies Picnic Variety?

Niby PURINA Friskies Picnic Variety to zwykła przekąska, a zawiera ważne dla zdrowia i rozwoju psa składniki. Jeżeli w diecie twojego psa brakuje niektórych witamin lub ważnych pierwiastków (np. jodu), możesz rozważyć podawanie mu od czasu do czasu mięsnej przekąski. Paluszki sprawdzą się także podczas szkolenia psa lub w czasie dłuższego spaceru. Korzyść jest potrójna – twój pies otrzymuje pyszny smakołyk, który zaspokaja jego głód, sprawia mu przyjemność i dostarcza niezbędnych składników odżywczych. W wyjątkowej sytuacji przysmaki dla dorosłych psów mogą zastąpić posiłek mniejszego psa, jednak nie powinno się to stać regułą.

 

Co zawiera PURINA Friskies Picnic Variety?

 

  • Białko pochodzenia zwierzęcego (36%) – budulec komórek i źródło energii. Białko pełni kluczową rolę w realizacji wszystkich funkcji organizmu i procesach biologicznych.

  • Tłuszcze (7%) – chronią ciało przed utratą ciepła i zapewniają energię.

  • Witamina A – wpływa na wzrok, zdrową skórę i sierść, a także wspomaga obronę immunologiczną.

  • Witamina D3 – wpływa na stan zębów i kości.

  • Witamina E – zapobiega utlenianiu się komórek, przyspiesza gojenie ran.

  • Mangan – niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Wpływa na mocne kości i bierze udział w procesie trawienia i wchłaniania składników odżywczych.

  • Jod – pobudza pracę tarczycy, reguluje temperaturę ciała, pracę mięśni i krążenia.

  • Cynk – składnik wielu enzymów i hormonów. Wpływa na kondycję sierści i skóry.

  • Selen – chroni przed utlenianiem komórek, działa przeciwzapalnie i wzmacnia układ immunologiczny.

 

Warto pamiętać, że mięsne przekąski stanowią urozmaicenie diety psa, a nie jej podstawę. Mały pies (do 7kg) może otrzymywać maksymalnie 2 sztuki PURINA Friskies Picnic Variety dziennie. Większe psy, (powyżej 15 kg) mogą otrzymywać od 4 do 6 sztuk paluszków dziennie.

Cena PURINA Friskies Picnic Variety 126g waha się od 4,75 zł do 6,30zł

Tagi artykułu: