Udostępnij ten artykuł.

PURINA Friskies Picnic z kurczakiem

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że dorosły pies powinien zjadać 1-2 solidne i pełnowartościowe posiłki, składające się z 1/3 mięsa (ewentualnie ryby), 1/3 węglowodanów (ryżu, makaronu, kaszy itp.) i 1/3 warzyw (opcjonalnie owoców). W pożywieniu psa powinny się znaleźć wszystkie ważne składniki, które zagwarantują mu zdrowie i siłę. Zapotrzebowanie na ilość pożywienia (oraz określone składniki odżywcze) zwiększa się lub z mniejsza wraz z wiekiem, wielkością psa, poziomem aktywności i zdrowiem psa. Szczenięta, suki ciężarne i w okresie laktacji mają większe zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały. W żywieniu psa ważna jest także regularność podawania posiłków.

 

Niektóre psy charakteryzują się tzw. wilczym apetytem, który objawia się tym, że zwierzęta co chwilę domagają się jedzenia. Należy poskramiać nadmierny apetyt psa, gdyż w ten sposób można go doprowadzić do stanu otyłości. Być może chcąc zaspokoi głód psa, serwujesz mu różne przekąski między posiłkami. Gotowe przysmaki renomowanych firm (np. Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem) są smaczne i zdrowe, jednak pies nie powinien ich jeść w nadmiarze.

 

Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem – kiedy warto je podawać psu?

Jeżeli twój pies jest często głodny, warto bliżej przyjrzeć się jego diecie. Może otrzymuje za mało białka i węglowodanów, które dostarczają mu odpowiedniej energii. Wyjątkowo aktywne psy mogą od czasu otrzymywać gotowe wartościowe przysmaki, na przykład Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem. Jest to produkt bogaty w białko, witaminy (A, D3, E), oraz kwasy omega-3 i omega-6, które korzystnie wpływają na odporność i pracę mózgu. Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem zawierają także potrzebne w diecie psa tłuszcze i produkty pochodzenia roślinnego. Mięsne przekąski mogą stanowić uzupełnienie zbilansowanej diety, choć nie należy ich traktować jako posiłek i częstować nimi psa przy każdej okazji.

Purina Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem 42g

Friskies Picnic z kurczakiem doskonale sprawdzają się jako nagroda za dobre sprawowanie lub podczas nauki psa. Przydadzą się także w podróży, gdy nie masz możliwości podać psu tradycyjnego posiłku lub podczas dłuższego spaceru, kiedy zwierzę naprawdę zgłodnieje.

 

Pamiętaj, że:

  • Przekąsek nie powinno się serwować po zbyt później porze.

  • Powinno się przyzwyczajać psa, że przysmaki dla dorosłego psa są formą nagrody, a nie stałymi posiłkami.

  • Powinno się sprawdzać skład i jakość przekąsek dla psów i dobierać je w zależności od wieku, rasy, poziomu aktywności i zdrowia psa.

Cena Purina Friskies Picnic przekąski dla psa z kurczakiem 42g to koszt od 2,85 zł do 3,10zł

Tagi artykułu: