Udostępnij ten artykuł.

Rasy psów które najrzadziej chorują


Choroba psa jest tym, czego z reguły obawiamy się najbardziej. Nie chcemy, by nasze zwierzę zaczęło zmagać się problemami zdrowotnymi, gdyż kosztuje to dużo czasu, zmartwień i oczywiście pieniędzy. Choroba psa odbija się na całej rodzinie - negatywnie oczywiście. Zrozumiałe jest zatem, że (instynktownie lub świadomie) szukamy ras psów, które nie zmagają się z typowymi psimi chorobami. Mniej problemów zdrowotnych oznacza także dłuższe życie psa i więcej radości.

 

Trudno jest jednoznacznie na 100% ustalić, które rasy psów nie chorują, gdyż jest bardzo złożona i indywidualna kwestia. Nigdy nie przewidzisz, czy Twój pies będzie miał problemy zdrowotne czy nie, bowiem często jest to uwarunkowane wieloma czynnikami - zewnętrznymi i wewnętrznymi. Istnieją jednak rasy psów, które statycznie rzadziej chorują niż inne. Oto one. Przedstawiamy rasy psów, które nie chorują. Pamiętaj, że nawet to najzdrowsze psy, czasami chorują.

 

Rasy psów które nie chorują (albo chorują rzadko)

 

Dobrym zdrowiem cieszą się psy pasterskie i myśliwskie, które naturalnie przystosowały się do trudnych warunków klimatycznych i ciężkiej pracy. Zazwyczaj duże i silne psy chorują rzadziej niż małe, ale nie jest to regułą.


Tagi artykułu: