Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Ringówki specjalne smycze wystawowe

Co to jest ringówka?

Ringówki to specjalne smycze wystawowe w formie cienkiej smyczki z taśmy, linki bądź skóry, zakończone z jednej strony rączka do trzymania w ręku, a z drugiej pętlą zaciskową, którą zakładamy psu na szyję. Można się też spotkać z nazwą wodzik. Ich długość nie przekracza zazwyczaj 140 cm, chociaż zazwyczaj są o wiele krótsze (nawet 50 cm).

Kilka słów na temat ringówek

Dobierając odpowiednią wielkość ringówki dla psa, musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów: długość, materiał z jakiego została wykonana, oraz sposób wykończenia. Ringówka powinna być jednocześnie mocna i delikatna, aby nie wyróżniała się specjalnie na szyi psa. Bardzo ważny jest także jej kolor - najlepiej, aby harmonizował z kolorem umaszczenia pupila, wówczas unikniemy efektu optycznego skrócenia szyi.

Ringówki specjalne smycze wystawowe

Prezentacja Sheltie na ringówkach (ringówki zintegrowane z obrożą w kolorze złota z koralikami)


Długość ringówki powinna być dostosowana do naszych potrzeb, tak aby swobodnie mieściła się w dłoni, a operowanie nią nie sprawiało większego problemu. Przed pierwszym przejściem warto wziąć pieska na bok i przećwiczyć wystawianie się.

Rodzaje i ceny ringówek wystawowych dla psów?

Ringówka Champion – cena ok. 9,90 zł

Profesjonalna ringówka do prezentacji psa na wystawie wykonana z mocnego i trwałego materiału odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Posiada metalowy krętlik. Szerokość wynosi 3 mm.

Ringówka Chaba – ok. 14 zł

Nieco grubsze ringówki oferuje Chaba. Szerokość smyczy wynosi 6 mm.

ringówka wysawowa dla psów typu chaba

Ringówka Karlie – ok. 20 zł

Profesjonalna płaska ringówka została wykonana z mocnej taśmy, trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne. Szerokość paska wynosi 5 mm, a długość 120 cm. Smycz jest delikatna w dotyku.

Ringówka Show Tech – ok. 40 zł

Profesjonalne, cienkie ringówki Show Tech posiadają szeroki pasek (do 3 cm), który zapobiega wrzynaniu się w szyję. Są bardzo wygodne w noszeniu a jednocześnie ułatwiają podtrzymywanie wysoko głowy psa na ringu. Maja wygodny system regulacji na szyi psa. Smycze chronia sierść psa przed zniszczeniem i skołtunieniem.

Resco  - ok. 50 zł

Ringówka Resco to produkty dedykowany osobom szukającym trwałego akcesorium, które nie zacznie niszczeć pod wpływem czasu. Smycz jest wykonana z woskowanej bawełny, która w miarę użytkowania staje się miękka i podobna do skóry. Wygodny zacisk pozwala dopasować smycz do obwodu szyi psa. Długość smyczy wynosi ok. 150 cm, co może być uznane za wartość optymalną w przypadku ringówek. Ringówki specjalne smycze wystawowe, Ringówki specjalne smycze wystawowe

Tagi artykułu: