Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Rzutka do piłek dla psa

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  1. W co bawić się z psem.
  2. Jakie zabawki wykorzystywać do zabawy z psem.
  3. Co to jest rzutka do piłek dla psa.

 

Psy uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy. Zabawa jest dla psa doskonałą okazją do szybkiego ruchu i rozładowania emocji. Psy zaczynają się bawić już w trzecim tygodniu życia, choć na tym etapie zabawy przybierają formy niezaplanowanego wymachiwania łapkami, szczypania i gryzienia ostrymi zębami mlecznymi. Starsze psy podejmują już bardziej skomplikowane i różnorodne zabawy, nie tylko z ludźmi, ale i innymi psami. Młode psy uwielbiają się ganiać, pchać, ciągnąć – sama radość! Lubią także zabawy z ludźmi. Zabawy nie tylko zapewniają psu atrakcje, ale spełniają także inne funkcje – na przykład umożliwiają uczenie psa tropienia, skakania czy poszukiwania celu. Podczas zabaw możesz uczyć psa posłuszeństwa, doskonalić jego węch, sprawność i szybkość.

 

W co bawić się z psem?

Niektóre rasy psów są chętniejsze do zabaw, inne mniej. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu psu ciekawą rozrywkę połączoną z nauką, możesz na przykład bawić się w:

  • chowanego (chowasz się w rożnych miejscach, a pies cię szuka) – wiele psów to uwielbia;
  • szukanie przedmiotów (poszukiwanie przedmiotów o określonych zapachach);
  • aportowanie (psy przejawiają naturalne skłonności do znajdowania i przynoszenia przedmiotów);
  • berka (możesz dołączyć do tego zabawy z piłką, skoki przez przeszkody itp.).

 

Pamiętaj także, nie nie wszystkie psy lubią te same zabawy. Niektóre rasy można od małego przyzwyczajać do określonych form spędzania czasu, na przykład aportowania lub zabaw w berka. Są jednak psy, które nigdy nie polubią pewnych rozrywek (na przykład zabaw w wodzie) – wtedy można im proponować inne zabawy, na przykład szukanie zabawek lub aportowanie. Proponując psu różne formy aktywności i zabawy, szybko się przekonasz, co lubi twój pies, a czego nie.

Rzutka do piłek dla psa

Trixie plastikowa rzutka z gumową piłką dla psa

Aportowanie jako przyjemna forma spędzania czasu z psem

Aportowanie zapewnia świetną rozrywkę zarówno psu, jak i właścicielowi. Możesz się bawić praktycznie w każdym miejscu, tam gdzie znajdziesz trochę wolnej przestrzeni – las, park, polana ogródek. Oczywiście pamiętaj, by nie urządzać zabawy w aportowanie w pobliżu budynków, placów zabawy, parkingów i ruchliwych ulic, gdyż nie jest to bezpieczne. Właściciele psów często do aportowania wykorzystują przypadkiem znalezione patyki, które nie są odpowiednimi zabawkami dla zwierząt. Drzazgi mogą wbić się w dziąsła psa lub go boleśnie skaleczyć. Pies biegnący z dużą szybkością może także dosłownie nadziać się na patyk lub uszkodzić sobie część ciała. Najbezpieczniejsze zabawki dla psa to na przykład piłki, kółka, frisbee, gumowe zabawki itp. Pamiętaj, że zabawka nie może być zbyt mała ani zbyt duża – pies powinien ją wygodnie chwycić pyskiem i bez problemów przynieść we wskazane miejsce.

 

Co to jest rzutka dla psa z piłką?

Oferta zabawek dla psów jest różnorodna i ciekawa. Możesz przebierać i wybierać spośród mniej lub bardziej wymyślnych gadżetów. Ciekawym rozwiązaniem dla aktywnych psów jest rzutka z piłkami, która jest pewnego rodzaju ręczną wyrzutnią. Rzutka do piłek dla psa jest to długa najczęściej plastikowa rączka zakończona zaokrąglonym uchwytem na piłkę. Największe korzyści z korzystania z takiej rzutki są takie, że możesz bardzo daleko wyrzucić piłkę, a tym samym zapewnić psu sporo ruchu i zabawy. Czasami człowiek nie ma tyle siły w rękach, by wyrzucić piłkę na znaczną odległość – rzutka dla psów sprawi, że rzucisz piłką nawet kilkadziesiąt metrów w dal. Rzutka dla psa z piłką to również jedna z ulubionych zabawek dzieci, które mają sporo radości wyrzucając piłki zwierzakowi.

kolorowe rzutki z piłkami dla psów

zabawka rzutka dla psów

Rzutka do piłek dla psa jest bardzo przydatna również dlatego, że możesz rzucać piłką bez brudzenia rąk. Wiadomo, jak brudne i oślinione bywają zabawki psów. ;) Rzutka oszczędzi także twoje siły, gdyż nieustanne rzucanie piłki ręką może być zwyczajnie męczące. Miotacz sprawi, że  zapewnisz psu wystarczającą dawkę ruchu be większego wysiłku z twojej strony.

 

Producenci oferują rożnego rodzaju rzutki z piłkami. Najprostsze modele kosztują kilkanaście złotych. Zwracaj uwagę na to, by rzutka oraz piłka miały odpowiednie atesty, gdyż tylko wtedy masz gwarancję, że zabawka została wykonana z tworzyw bezpiecznych dla zdrowia psa. Pies bierze piłkę do pyska, dlatego zabawka nie może być pokryta toksycznymi farbami.

Życzymy miłej zabawy z psem!

Tagi artykułu: