Udostępnij ten artykuł.

Salon dla psów

Coraz większa ilość opiekunów swych czworonożnych przyjaciół stara się zapewnić im wyszukaną i odpowiednio ułożoną fryzurę. Jednak ułożenie i utrzymanie właściwie wyglądającej fryzury niejednokrotnie okazuje się być dosyć trudnym zajęciem, zwłaszcza dla początkujących hodowców.

Niezwykle korzystnym i niesamowicie pomocnym rozwiązaniem w tym względzie będzie możliwość skorzystania z usług profesjonalnego groomera, czyli fryzjera dla zwierząt. Zarówno zawód jak i salon dla psów najbardziej popularne są pośród właścicieli psów, zwłaszcza tych biorących udział w konkursach i wystawach gdzie wymagane jest zachowanie ścisłego wzorca dla danej rasy. Wysokiej klasy fachowiec posiadający świadectwo ukończenia kursu w doskonały sposób powinien orientować się w nadaniu odpowiednich kształtów i zachowaniu właściwych proporcji psiej szaty.

Na specjalne życzenie opiekuna psa wiele salonów groomerskich poza typowym, wzorcowym strzyżeniem naszego czworonoga oferuje również wyszukane fryzury dla psa i ufarbowanie okrywy włosowej przypominające do złudzenia innego rodzaju zwierzęta. Dzięki wprawnej ręce groomera i jego nadzwyczajnym zdolnościom będziemy mieli możliwość spotkania psa o wyglądzie bizona czy misia pandy. Zjawisko to w obecnym czasie najbardziej rozpowszechnione jest w USA i Japonii.

Metamorfoza samoyeda

Samoyed po wizycie w psim salonie

Poza farbowaniem i strzyżeniem okrywy włosowej naszego pupila salon dla psów oferuje również trymowanie i kąpanie psów wraz z odpowiednim doborem kosmetyku do okrywy włosowej psa. W miejscu tym, bez najmniejszego kłopotu możemy zamówić czesanie i rozczesywanie sierści. Podczas wizyty w salonie będziemy także mieli możliwość skorzystania z innych zabiegów pielęgnacyjnych, którymi są pielęgnacja oczu i uszu oraz pazurów psa.

Każdy wysokiej klasy salon dla psów zatroszczy się także o udzielenie najważniejszych wskazówek odnoszących się do prawidłowej pielęgnacji sierści naszego czworonoga.


  • Shih tzu

  • Cavalier king Charles spaniel

  • Pudle miniaturowe

Mając na uwadze dobro naszego pupila i niekojarzenie przez niego wizyty w salonie dla psów z czymś bardzo stresującym warto wykonać kilka podstawowych czynności pozwalających na zminimalizowanie tego stanu rzeczy.

Oczywiście najlepiej przyzwyczajać go od okresu wczesno szczenięcego. Jedną z najczęściej stosowanych czynności w trakcie czesania psa jest:

  • postawienie go na stole,
  • przyzwyczajenie go do grzebienia(szczotki) i
  • dotyku obcej osoby.

W znaczny sposób ułatwi zabieg tworzenia fryzury. Przyswojenie przez psa chociażby w minimalnym stopniu tych podstawowych czynności pozwoli na uniknięcie wielu kłopotliwych sytuacji mogących nam się przydarzyć w salonie groomerskim.

Tagi artykułu: