Udostępnij ten artykuł.

Sfora z Alaski film dokumentalny o psach zaprzęgowych

Zapewne część z Państwa oglądała wzruszający i trzymający w napięciu dokument „Sfora z Alaski” o 450 psach zaprzęgowych biorących w udział w mało znanej misji z czasów I wojny światowej. Rzecz dzieje się w Wogezach, górach we wschodniej części Francji tuż przy granicy z Niemcami, w sierpniu 1915 roku. Żołnierze stacjonujący w tamtych rejonach zostali zupełnie odcięci od świata przez śnieg. Jeżeli sytuacja nie uległaby poprawie, Niemcy przełamaliby front. W takiej sytuacji należało podjąć zdecydowane, radykalne środki.

Oficer Louis Moufflet postanawia sprowadzić na pomoc żołnierzom 450 psów zaprzęgowych z Alaski. Razem z porucznikiem René Haasem wyruszają w tajną misję do Standów Zjednoczonych, w czasie której napotykają pewne problemy. Skutkiem tego muszą przeprowadzić zwierzęta z Alaski do Kanady. W czasie misji dołącza doń Scotty Allan – legendarny maszer psich zaprzęgów. Zadaniem ekipy jest przebycie ponad 10 000 km drogi przez 120 dni.

Sfora z Alaski – wyścig  z czasem

Niebezpieczny wyścig z czasem prowadzi przez ogromne połaci złowieszczej Alaski, krajobrazy Quebec aż do zaśnieżonych lasów wschodniej Francji. W czasie wędrówki trzej „poszukiwacze przygód” zmuszeni będą przejść przez niemal cały kontynent aż do Zatoki Świętego Wawrzyńca, a następnie przepłynąć łodzią podwodną cały Atlantyk, opiekując się w międzyczasie opiekują się sforą nieznośnych psów…

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia dokumentu w polskiej wersji językowej. * W opisie do filmu błędnie pojawia się liczba 400 czworonogów. Tak jak napisaliśmy wyżej, było ich 450!

Sfora z Alaski film dokumentalny

Scena z filmu Sfora z Alaski - wybór psów zaprzęgowych

Dokument opisujący cała misję z czasów I wojny światowej na Alasce

Dokument opisujący misję

Scenka z filmu Sfora z Alaski

Scenka z filmu Sfora z Alaski statek na krótym przewożono psy

Tagi artykułu: