Udostępnij ten artykuł.

Husky syberyjski

Siberian husky jest psem stworzonym do pracy – wyhodowano go na Syberii do ciągnięcia zaprzęgów. Należy do pierwotnej grupy szpiców, przez co jest niezwykle szlachetny, silny i wytrzymały.

Wysokość to 53-60 cm dla psa i 51-56 cm dla suki. Waga w przypadku tej rasy dochodzi do 20-27 kg u psów i 16-22 kg u suk.

Umaszczenie Husky syberyjski spotykany jest najczęściej w umaszczeniu szarym, podpalanym lub czarnym, choć mogą występować wszystkie kolory – od czerni do bieli.

Pielęgnacja Siberian husky to pies z natury czysty, który linieje dwa razy do roku i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Kąpiele ograniczają się do minimum, a usuwanie martwych włosów może okazać się bardziej pracochłonne tylko w okresie linienia.

Zdrowie Rasa ta jest bardzo odporna i może przebywać na dworze nawet w największe mrozy. Zazwyczaj cieszy się dobrym zdrowiem, choć mogą pojawiać się problemy ze stawami. U psów pracujących należy regularnie kontrolować łapy.

Rodzina Husky jest psem inteligentnym i niezależnym, wymagającym konsekwentnego prowadzenia. Może być psem rodzinnym, pod warunkiem, że będzie miał zapewnioną odpowiednią ilość uwagi, ciekawe zajęcia i możliwość wybiegania się. Najlepiej, aby miał stały dostęp do otwartej przestrzeni, choć potrafi przystosować się także do życia w mieście.

pies syberian husky

Cena szczeniąt to koszt od 2500 złotych do 8000 złotych. (Źródło Allegro, Alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: