Udostępnij ten artykuł.

Stacjonarne i internetowe sklepy dla psów

Sklepy dla psów  zarówno te stacjonarne, jak i internetowe – oferują szeroki asortyment produktów i akcesoriów dla naszych czworonożnych przyjaciół. Osoby, które po raz pierwszy adoptują albo kupują psa, nie wiedzą zazwyczaj, czego czworonóg naprawdę potrzebuje. Wydatki związane z utrzymaniem, szkoleniem i uposażeniem psa i tak są dość znaczne, dlatego warto zastanowić się na czym możemy zaoszczędzić, nie narażając jednocześnie pupila na straty. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu, jakie akcesoria dla psów warto zakupić, a na których możemy oszczędzić. Życzymy miłej lektury!

Pies – nowy członek rodziny

Psy powinny być traktowane jako członkowie rodziny. Wprowadzając czworonoga do domu, zobowiązujemy się bowiem do opieki nad nim, dostarczania pożywienia i zagwarantowania opieki medycznej kiedy zajdzie taka potrzeba. Niektóre osoby traktują czworonogi jak swoje dzieci i rozpieszczają je do granic możliwości. Warto jednak zachować umiar i zastanowić się czy wszystkie akcesoria i gadżety są psom potrzebne.

Sklepy zoologiczne oferują niekiedy produkty, które są atrakcyjne dla właścicieli, a nie dla psów! To logiczne, że chętniej wybierzemy rzecz, która się na podoba niż tę, która jest dla nas nieatrakcyjna. Praktyczność rzadko kiedy idzie w parze z wyglądem. Dokonując wyboru gadżetu, kierujmy się przede wszystkim dobrem psa.

Istnieje wiele akcesoriów i zabawek, które można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych już za kilka złotych. Inne są warte nawet kilkaset złotych. Wybierając akcesoria dla psa, ważne jest, aby brać pod uwagę przed wszystkim bezpieczeństwo czworonoga.

Zakup karm dla psa w sklepie stacjonarnym

Sklepy dla psów – podstawowe akcesoria dla psa

Obroża. Obroża może być wykonana ze skóry, metalu, plastiku, a nawet nylonu. Dla mniejszych psów dedykowane są uprzęże. Obroża powinna być dostosowana do wielkości psa i zapewniać mu pełen komfort ruchu. Przed zakupem konkretnego typu obroży, należy dokładnie zmierzyć psa. Stanowczo odradzamy zakup obroży plastikowych i kolczatek, gdyż te jedynie ranią psa. Dla dużych psów polecamy obroże skórzane bądź dodatkowo wzmacniane.

Smycz. Smycz powinna być dostosowana do wielkości psa i wystarczająca mocna, abyśmy mogli czworonoga na niej utrzymać. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele rodzajów smyczy – w różnych cenach i kolorach.

Zabawki. Psy uwielbiają gryźć i żuć przedmioty. Szczenięta, którym dopiero wyżynają się zęby, powinny mieć kilka rzeczy do gryzienia. Mogą to być gumowe zabawki, kości z tworzywa sztucznego lub wołowiny. Hodowcy zauważają, że żucie małych zabawek może stwarzać ryzyko zadławienia się nimi. Należy zatem zachować ostrożność przy wyborze takich zabawek i upewnić się, że czy mają żadnych luźnych albo łatwych do odgryzienia części.

Zabawki takie jak frisbee czy gumowe piłki mogą zapewnić psu wiele godzin zabawy. W zależności od siły psa i jego rozmiaru, należy wybrać zabawkę odpowiadającą jego potrzebom. Małe piłki lub zabawki do żucia mogą być idealnym rozwiązaniem dla małych psów, ale całkowicie nieodpowiednie dla psów ras dużych. Niektóre psy podchodzą do zabawek z wielką ciekawością. Inna natomiast od razu rzucają się na nowy gadżet i niemiłosiernie się nad nim znęcają.  Jeżeli mamy bardzo ekspansywnego psa, byłoby lepiej, abyśmy trzymali go z dala od pluszowych zabawek lub tych z odpinanymi części. Przed zakupem zabawki warto poza tym sprawdzić etykietę i zapoznać się ze składem chemicznym zabawki.

Obroża GPS. Właściciele psów coraz częściej wybierają akcesoria, które są nie tylko praktyczne, ale także zaawansowane technologicznie. Jednym z takich akcesoriów jest psia obroża GPS, czyli urządzenie, które służy do zlokalizowania zwierzaka,  jeśli nie pozostaje w zasięgu naszego wzroku.  GPS to małe, kompaktowe urządzenie, które można podłączyć do obroży psa. Sygnały o lokalizacji psa zostają przesyłane przez nadajnik do naszego telefonu komórkowego lub tableta. Po uaktywnieniu urządzenia można śledzić i lokalizować psa znajdującego się w określonej odległości od naszego miejsca zamieszkania.  

Bogata oferta różnych karm dla różnych ras psów w sklepie zoologicznym

Sklepy dla psów – bogaty wybór karm

Sklepy dla psów oferują także wysokiej jakości karmy przeznaczone dla psów starych, alergików, ras małych, szczeniąt, psów o określonych wymogach żywieniowych czy też psów z nadwagą. Karmy dostępne w sklepach zoologicznych posiadają certyfikaty jakości i są o wiele zdrowsze dla psów niż karmy dostępne w sklepach osiedlowych czy marketach. Właściciele mają pewność, że inwestują w karmy bogate w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. To doskonały wybór dla osób, które dbają o zdrowie swoich zwierzaków.

Smycze, obroże i kolczatki w sklepie zoologicznym

Tagi artykułu: