Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Stójka, wystawianie zwierzyny (kynologia)

Słownik pojęć łowieckich - Stójka, wystawianie zwierzyny

Stójka to podstawowa pozycja przyjmowana przez psy myśliwskie, które chcą wystawić zwierzynę myśliwemu i wskazać miejsce, skąd wywęszyły zwierzynę.

Stójka jest typowa przede wszystkim dla wyżłów, które mogą wykonywać stójkę prawidłową (twardą), krótką, martwą i pustą. W czasie wykonywania stójki pies zamiera w bezruchu, podnosząc przy tym przednią łapę (co jednak nie stanowi reguły). W napięciu i skupieniu układa ciało w kierunku wystawianego zwierzęcia.

W zależności od rasy stójka może być wykonywana w półsiadzie, pozycji stojącej bądź przez warowanie. Twardość stójki, czyli umiejętność skoncentrowania się na ofierze i pozostawania w bezruchu, jest zależna nie tylko od rasy, ale także wyszkolenia.

Stójka wykonywana przez Pointera przez warowanie

Stójka u Pointera wykonana przez warowanie

Młody szczeniak wyżła weimarskiego wykonujący stójkę

Młody szczeniak wyżła weimarskiego wykonujący stójkę

co oznacza stójka u psa, jak powinna wyglądać stójka u psa, jakie rasy psów robią stójkę, jakie są rodzaje stójki u psów, pies myśliwski, pojecie stójki u psa, pojecie stójki w kynologii, prawidłowa stójka u psa, rodzaje stójek u psów myśliwskich, rodzaje stójek u wyżłów, słownik kynologii łowieckiej, słownik pojęc łowieckich stójka, słownik pojęć łowieckich, stojka u psa, stojka u psow mysliwskich, stójka, stójka kynologia, stójka pojecie, stójka u psa, stójka u psa myśliwskiego, stójka u psów myśliwskich, stójka u wyżła, stójka z kynologii

Tagi artykułu: