Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Suszone kurze łapki dla psa

Właściciele psów często zastanawiają się, w jaki sposób urozmaicić dietę psa. Wybór często pada na różnego rodzaju gotowe przegryzki i smakołyki. Na rynku znajdziesz wiele różnych przysmaków, na przykład suszone kurze łapki dla psa. Niektóre psy przepadają za tymi przekąskami i godzinami mogą je sobie chrupać i obgryzać. Choć niektórzy właściciele przyznają, że ich psy nie lubią takich przysmaków. Jak wiemy, każdy pies jest inny, dlatego warto spróbować, czy twojemu łapki zasmakują.

Suszone kurze łapki dla psa jest to niedrogi smakołyk pochodzenia zwierzęcego. Naturalny i lekkostrawny. Psy lubią podgryzać kurze łapki między posiłkami. Przysmak dla psa może też być formą nagrody za dobre zachowanie lub przydać się podczas nauki komend i różnych sztuczek. Dając psu przysmaki, nawiązujesz z nim bliski kontakt, przekazujesz, że pies jest dla ciebie ważny i doceniasz jego starania. Sprawdzaj jednak, czy pies przypadkiem faktycznie zjada łapki, czy może je tylko zakopuje w ogrodzie i chowa w zakamarkach domu.

Suszone kurze łapki dla psa to takie naturalny gryzak dla psa, którego podjadanie wspomaga profilaktykę przyzębia – usuwa kamień nazębny i masuje dziąsła, co sprawia psu wiele przyjemności. Gryzienie łapek oczyszcza i wzmacnia zęby.

kurza łapka dla psa

Na co zawracać uwagę kupując suszone kurze łapki dla psa?

W sklepie znajdziesz białe kurze łapki dla psa odróżnych producentów. Zazwyczaj sprzedaje się je w większych opakowaniach po kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk. Wybór jest ogromny, pamiętaj jednak, że przysmak powinien być w 100% naturalny. Nie może zawierać konserwantów, przypraw, sztucznych barwników i środków wzbogacających smak i zapach. Czytaj skład produktu. Kurze łapki to kurze łapki, nie potrzebują dodatków, by być smaczne i trwałe.

Na rynku dostępne są równo ciemne jak i białe kurze łapki dla psa. Mają podobne właściwości, jednak różnią się technologią obróbki oraz smakiem. Ciemne łapki są wędzone, a białe suszone i najczęściej wzbogacane wapniem. Uważaj jednak, bowiem niektóre tańsze produkty wcale nie są przyrządzane naturalnie, a jedynie maczane w płynach, które nadają łapom odpowiedniego koloru.

suszone białe kurze łapki dla psa

suszone białe kurze łapki dla psa

Kurze łapki jak często podawać?

Kurze łapki polecamy podawać starszym psom, powyżej 6 miesiąca życia. Szczeniaki mogą mieć problemy z gryzieniem i mogą się zakrztusić. Łapy nie zawierają dużo tłuszczu, dlatego nie są kaloryczne, ale za to zawierają spore ilości białka i składników mineralnych.

Pamiętaj również, że takie przysmaki jak suszone kurze łapki dla psa są tylko dodatkiem uzupełniającym dietę, dlatego częstuj nimi zwierzę z umiarem. Przysmaki nie powinny stanowić więcej niż 5-10% dziennej racji pożywienia.

Pamiętaj, że obok suszonych łapek, możesz także podawać psu łapki surowe lub gotowane. Bez problemu znajdziesz je w sklepach mięsnych. Z gotowanych łap przyrządza się świetne galarety. Wprawdzie jest to dosyć pracochłonne, ale bardzo smaczne i zdrowe danie. Galarety i wywary z kurzych łapek zawierają duże ilości kolagenu, który łagodzi dolegliwości układu pokarmowego oraz jest bardzo dobry dla wzmocnienia stawów i kości.

Cena kurzych łapek -

  • 1 szt - 1 zł,
  • 5 szt - 3,40 zł,
  • 100 szt - 34,90 zł
  • 100 szt białych łapek - 49 zł

Tagi artykułu: