Udostępnij ten artykuł.

Szczeniak pod choinkę? Tak, ale tylko pluszowy!

Przewiązany tasiemką szczeniak wesoło merdający ogonem pod choinką to słodki widok, który wzruszy nawet największego twardziela. Nie dajmy się jednak ponieść emocjom i w żadnym wypadku nie decydujmy się na zakup psa w okresie świątecznym – tym bardziej jeżeli nie przedyskutowaliśmy tej decyzji ze wszystkimi domownikami i nie wiemy, jaka będzie ich reakcja na ten dość nietypowy podarunek…

szczeniak pod choinkę, tak ale tylko piesek pluszowy

pieski pluszowe dla dzieci pod choinkę

Szczeniak pod choinkę? Tak, ale tylko pluszowy!

Prezent to z natury rzeczy coś niespodziewanego i nieoczekiwanego. Darowując prezent, chcemy sprawić radość naszym bliskim i wywołać uśmiech na ich twarzach. Prezent nie powinien być zatem kłopotliwy i wymuszać na obdarowywanym podejmowanie dodatkowych przedsięwzięć. Książka, sprzęt elektroniczny, voucher – takie podarki z pewnością ucieszą naszych bliskich. Szczenię, choćby nawet najpiękniejsze i najgrzeczniejsze, może być dla nich kłopotem.

Decyzję o zakupie psa należy przedyskutować ze wszystkimi zainteresowanymi – to przedsięwzięcie, które wymaga zdroworozsądkowego podejścia i odpowiedniego przygotowania psychicznego. Nawet jeżeli z początku ucieszymy się ze „słodkiego” prezentu, po kilku miesiącach możemy tego żałować. Dla wielu osób pies jest bowiem kulą u nogi, a im większy tym radość z jego posiadania staje się mniejsza. Czy naprawdę jesteśmy tak bezduszni i bezmyślni, aby podarować psa osobie, która za kilka miesięcy może zechcieć oddać go do schroniska?

pieski pluszowe dalmatyńczyki

pieski pluszowe


Problem porzucania zwierząt, które okazały się nietrafionym prezentem gwiazdkowym jest na tyle poważny, że wiele fundacji oraz klubów rasowych, zdecydowało się podjąć inicjatywę i nagłośnić sprawę w mediach. Jedną  z najgłośniejszych akcji jest „Pies pod choinkę? Tylko pluszowy!”. Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA, autor tej celnej inicjatywy, chce uświadomić ludziom, że chęć posiadania czworonoga powinna być przemyślaną decyzją, a nie działaniem wynikającym z chwilowego impulsu.

szczeniak pod choinkę ale tylko pluszowy

dziewczynka z pieskiem pluszowym

Szczeniak na prezent pod choinkę? Tak, ale tylko pluszowy!

Pamiętaj – pies nie jest zabawką! Nie jest rzeczą, którą możemy włożyć do pięknie zapakowanego pudełka i ułożyć pod choinką. To żywe stworzenie, które wymaga opieki, ciepła i zaangażowania. Nie każdy pies będzie dla ciebie odpowiedni, dlatego zanim podejmiesz decyzję o zakupie zwierzęcia, daj sobie czas i sprawdź, czy wybrana rasa psa na pewno spełni twoje oczekiwania i dostosuje się do rytmu twojego dnia.

Serdecznie zachęcamy do wspierania inicjatywy Pies pod choinkę? Tak, ale tylko pluszowy!

Tagi artykułu: