Udostępnij ten artykuł.

Szpic miniaturowy waga pielęgnacja cena

Szpice miniaturowe to obecnie typowe psy kanapowe i do towarzystwa. Wbrew pozorom potrafią jednak narobić sporego hałasu, jeśli na ich teren wtargnie nieznana osoba. Druga nazwa tej rasy to Pomeranian, od Pomorza, na które psy te przybyły prawdopodobnie ze Skandynawii.

Wysokość Szpica miniaturowego to maksymalnie 22 cm.

Waga nie powinna przekroczyć 3 kg.

Umaszczenie Pomeraniany występują w licznych, bardzo różnorodnych odmianach kolorystycznych. Dopuszczalne są praktycznie wszystkie odcienie, od bieli aż po czerń.

Pielęgnacja Rasa ta wymaga systematycznego trymowania oraz wyczesywania sierści.

Zdrowie Jako pies należący do pierwotnej grupy szpiców, pomeranian jest bardzo odporny na większość chorób. Niekiedy przytrafia mu się dysplazja stawów lub zwichnięcie rzepki kolanowej. Istnieje również możliwość wystąpienia chorób skóry oraz wad oczu.

Rodzina Pies Szpic miniaturowy Pomeranian dobry dla niemal każdego, albowiem świetnie dostosuje się do warunków i trybu życia swojej rodziny. Uwielbia leniuchować, lecz chętnie wybiera się także na spacery. Dogaduje się zarówno z innymi zwierzętami, jak i dziećmi, choć te ostatnie powinny uważać, aby maleńkiemu szpicowi miniaturowemu nie zrobić niechcący krzywdy podczas zabawy.

Cena szczeniąt to koszt od 3000 do 18000 złotych.  Źródło (allegro, alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: